Zpět na » Serie A » Pohárové Derby d’Italia skončilo třemi červenými kartami

Pohárové Derby d’Italia skončilo třemi červenými kartami

Pohárové Derby d’Italia skončilo třemi červenými kartami © iconsport.photo - Romelu Lukaku při kontroverzní oslavě branky v poháru

0

Líbilo se

05.04. - Juventus a Inter se utkaly v semifinále italského poháru a po osmdesát minut měli diváci před očima velmi průměrné utkání, kterému chyběla jiskra, střely na bránu i větší šance. To se ale zvrátilo v posledních minutách a nastavení, kde padly tři červené karty, které znamenají, že si odvetu nezahrají oba úspěšní střelci: Cuadrado a Lukaku a zároveň brankář Interu, Handanovič.

Před pohárovým utkáním Juventusu a Interu Milán neexistoval favorit, který by mohl váhy překlopit na svou stranu. Aktuálně lepší formou se pyšnili domácí bianconeri, nicméně hráčské absence na obou stranách dávaly tušit, že se ani tentokrát nestřetnou nejlepší možné sestavy.

Z klidného a vyrovnaného utkání udělal kolbiště divokého zápasu belgický útočník Romelu Lukaku, který v poslední minutě nastavení druhého poločasu dostal luxusní možnost srovnání gólového účtu z pokutového kopu po zbytečném zahrání rukou obránce Bremera. Útočník Interu se nicméně po vstřelení branky otočil na kotel domácích fanoušků, gestem umlčel tifosi Juventusu a provokativně jejich směrem vykřikl něco, co neušlo rozhodčímu.

Sudí Massa neváhal a Lukakovi ukázal druhou žlutou, tedy červenou kartu. Stejně dopadl střelec úvodní branky, Kolumbijec Cuadrado, který si vyříkával s brankářem Handanovičem chování belgického útočníka. Padlo patrně příliš mnoho slov, slovinský brankář vyzval Cuadrada gestem „pojď na mě“ a ten reagoval snahou brankáře udeřit pěstí. Červenou kartu viděl pochopitelně i Handanovič a paradoxně tak v odvetném utkání budou chybět oba úspěšní střelci, stejně jako slovinský gólman.

V případě Romela Lukaku se bude Inter odvolávat. Chce poukázat na to, že byl belgický útočník vyprovokován bučením fanoušků a jeho reakce byla přiměřená. Nebylo by to každopádně poprvé, co byla expost hráči odmazána červená karta. To by ale napětí mezi hráči nesmělo pokračovat i při odchodu z hřiště a před šatnami. K divokému konci utkání se vyjádřila okamžitě italský ministr sportu Andrea Adodi, i zástupci agentury Roc Nation, která se stará o sportovní zájmy a image Romela Lukaku. „To, co se stalo, je nepřijatelné. Romelu si zaslouží od Juventusu omluvu.

Andrea Suttnerová / gazzetta. it, youtube.com

Noviny
Nejnovější články