Zpět na » Serie A » Rabiot převzal otěže Juventusu, klub o něj ale v létě nejspíše přijde

Serie A - Rabiot převzal otěže Juventusu, klub o něj ale v létě nejspíše přijde

Rabiot převzal otěže Juventusu, klub o něj ale v létě nejspíše přijde © iconsport.photo - Adrien Rabiot slaví branku v síti Sampdorie

0

Líbilo se

13.03. - Adrien Rabiot se v letošní sezóně rozehrál do fantastické formy a už nyní prožívá nejlepší rok své kariéry. Z pozice záložníka stoupá tabulkou střelců a patří již nyní mezi tři nejlepší záložníky ligy a nikdo se nebude divit, pokud na konci sezóny bude mít v kolonce vstřelených branek dvouciferné číslo. V létě ale přesto turínský klub nejspíše opustí.

Takového Adriena Rabiota fotbalové publikum nezná. Francouzský záložník střílí branky, aktuálně je druhým nejlepším střelcem Juventusu. Co je ale podstatné: dokázal převzít otěže tápajícího klubu z rukou Pogby, který od svého příchodu vlastně nikdy na hřiště nezamířil.

V nedělní dohrávce ligového kola proti Sampdorii to byl právě on, kdo dovedl tým k výhře poté, co se pohodlný dvoubrankový náskok během sedmdesáti vteřin rozplynul. Juventus Rabiota potřebuje o to více nyní, kdy se nemůže spolehnout na Pogbu s Chiesou, jež mají zdravotní problémy a Vlahoviče, který se střelecky trápí.

Před sezónou se klub rozhodl francouzského záložníka prodat. Adrien Rabiot sice v předchozích ročnících nastoupil do téměř všech utkání Juventusu, ale gólový přínos byl nulový. Manchester United měl o hráče zájem a nabídl 20 milionů eur, což bylo v dané situaci ideální řešení situace pro všechny. Hráčova agentka, matka Veronique, nicméně přestupové naděje zhatila, když začala požadovat pro Adriena daleko vyšší plat.

K radosti trenéra Allegriho tak Rabiot zůstal v Turíně a rozehrál se do své nejlepší sezóny. Záloha bianconeri se zformovala okolo francouzského středopolaře a funguje minimálně ve směru ofenzivním velmi dobře. V polovině ledna se proto obě strany posadily k novému jednání o možném prodloužení smlouvy. Rabiotovy ambice a požadavky se ale nemění, naopak. Francouzský reprezentant chce být součástí týmu s těmi nejvyššími ambicemi a zároveň pobírat nadstandardní plat. A to mu současný Juventus nabídnout nemůže.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články