Zpět na » Serie A » Leeds má souhlas McKennieho s přestupem, Juventus ale požaduje 35 milionů eur

Serie A - Leeds má souhlas McKennieho s přestupem, Juventus ale požaduje 35 milionů eur

Leeds má souhlas McKennieho s přestupem, Juventus ale požaduje 35 milionů eur © www.goal.com - Weston McKEnnie

0

Líbilo se

26.01. - Anglický prvoligový klub, který se krčí ve spodní části tabulky a bude muset ještě hodně zabojovat, aby se v Premier League udržel, si pro jarní část sezóny vyhlédl zvučnou posilu. Z Juventusu by rád získal amerického reprezentačního záložníka Westona McKennieho, který již Leedsu dal svolení k přestupu. Dokáží se do konce přestupového období dohodnout i oba kluby?

Na lince Leeds-Turín se telefonní dráty rozžhavily do běla a jen tak nevychladnou. Klub z Premier League usiluje o zisk amerického reprezentačního záložníka, Westona McKennieho, a po zisku souhlasu hráče s přestupem musí doladit podmínky také s turínským Juventusem. Anglický prvoligový klub prozatím představil nejvyšší nabídku na přibližně 28 milionů eur složenou z fixní částky a bonusů, bianconeri ale požadují cenu okolo 35 milionů eur.

Zprostředkovatelé přestupu i samotné kluby se zatím nemohou dohodnout ani na formě přestupu, jelikož by Leeds preferoval půlroční hostování s možností následného odkupu. Ten by ale závisel na odehraných utkáních a plnění cílů. Bianconeri naopak požadují, aby byla opce na odkup povinná a mohli tak peníze za hráče obratem na trhu investovat.

Po odchodu McKennieho by se v Juventusu mohl otevřít prostop pro příchod nového hráče, což je přání trenéra Allegriho. Od té doby, co se rozhodl pro rozestavení 3-5-2, opakovaně vyjadřuje potřebu najít alternativní řešení ke Cuadradovi na pravé křídlo, kde se v posledních týdnech americký záložník úspěšně adaptoval. Téma hráčů do pole je v Juventusu poměrně choulostivé, protože příští léto odejdou dva seniorní hráči: Cuadrado a Alex Sandro, kterým brzy vyprší smlouvy. V tu chvíli bude muset klub provést jasný restyling na křídlech, ale pokud by se jim podařilo najít způsob, jak ho uspíšit již v lednovém přestupovém okně, byl by to plusový bod.

Bianconeri mimo italský trh pečlivě sledují pravého beka Ivana Fresnedu, ročník 2004, začíná přitahovat pozornost poloviny Evropy. Hraje v Realu Valladolid, ale chtěl by se ve své kariéře posunout. Čím déle ale budou kluby čekat, tím menší je šance na jeho zisk. Mezitím byla jeho výstupní klauzule ve výši 10 milionů eur dalece překročena nabídkami kolem 15-20 milionů eur. Juventus by se mohl pokusit vstoupit do jednání in extremis a zařadit se do řad uchazečů, ale jednat potřebuje rychle.

Dalším jménem, které turínští sleduj je dvaadvacetiletý hráč Spezie, holm, který již si udělal jméno v rámci italské Serie A. Další možností ale je také to, že si Juventus ponechá výnos z případného prodeje Westona McKennieho, aby si svou investiční strategii mohl promyslet lépe.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články