Zpět na » Serie A » AS Řím umístil Zaniola na trh, požaduje 35 milionů eur

Serie A - AS Řím umístil Zaniola na trh, požaduje 35 milionů eur

AS Řím umístil Zaniola na trh, požaduje 35 milionů eur © jerseyeveningpost.com - AC Milán usiluje o záložníka AS Řím, Nicolo Zaniola

0

Líbilo se

19.01. - Nicolo Zaniolo by na přání hráče mohl opustit římský klub ještě v zimním přestupovém období. Jeho současná smlouva končí v létě 2024 a strany se nedomluvily na jejím prodloužení, načež následoval jednoznačný požadavek ze strany jednoho z největších talentů italského fotbalu. Mladý záložník není v Římě spokojen a chce odejít. Zájem mají italské kluby, ale také hned několik týmů z Premier League.

Všechno je nakonec jinak. AS Řím a Nicolo Zaniolo spolu o prodloužení smlouvy přestali jednat. Bučení na Olimpicu hráče k dalšímu setrvání v klubu nenamotivovalo a prohlášení trenéra Mourinha o tom, zda hráče dokáže v sestavě využít či ne, už nemá na rozhodnutí žádný vliv. Budoucnost třiadvacetiletého hráče je zřejmá: Nicolo Zaniolo je oficiálně na trhu.

Řím se tak rozhodl rozloučit s jedním ze svých klenotů. Bylo to však rozhodnutí vyvolané náladou hráče, protože popud přišel od samotného Zaniola, jehož nespokojenost byla dlouhodobá a vyvřela na povrch po pohárovém utkání s Janovem. Nicolo bezprostředně po zápase dal najevo, že není možné s klubem najít shodu na prodloužení smlouvy. A volbu s ním konec konců sdílel i římský klub, který už byl unaven z průtahů.

Obě strany mají nyní necelých dvanáct dní na to, aby se pokusily najít přijatelné řešení. Nicolo Zaniolo má za sebou velmi neklidné poslední týdny, důkazem je nervozita v utkání, ale také třeba absence v zápase proti Fiorentině kvůli údajným střevním potížím, kterým snad věřilo jen vedení AS Řím.

Počínaje dneškem je tedy Nicolo Zaniolo oficiálně na trhu. AS Řím si ho cení na 35 až 40 milionů eur, ale chce mít jistotu jeho zpeněžení. To znamená, že nebude akceptovat nabídky na hostování ani případné opce na odkup, pouze přímý prodej. Je to víceméně totožná situace jako v případě Ricka Karsdorpa: pokud chce někdo nizozemského obránce, musí ho zaplatit.

Stejně tak v případě Zaniola, jelikož se giallorossi připravují o jednoho ze svých nejdůležitějších hráčů. Zájem o mladého záložníka mají anglické týmy, přičemž Tottenham o jeho koupi usiloval již loni v létě. Z Premier League už ale projevil zájem také West Ham, Leicester a také další kluby jako jsou Arsenal nebo Newcastle, které mají značný finanční potenciál.

To ale není zdaleka vše, protože z Německa se hlásí také Borussie Dortmund, která před nedávnem AS Řím zkontaktovala a na hráče se informovala. Nicolo Zaniolo by dal přednost anglické lize, ale nikdo neví, jak se situace v příštích dvou týdnech bude vyvíjet.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články