Zpět na » Serie A » Bournemouth zahájil s Juventusem jednání o přestupu Westona McKennieho

Bournemouth zahájil s Juventusem jednání o přestupu Westona McKennieho

Bournemouth zahájil s Juventusem jednání o přestupu Westona McKennieho © www.goal.com - Weston McKEnnie

0

Líbilo se

01.01. - Mladý americký záložník, který v Turíně působí od léta 2021 a v této sezóně se stal pravidelným členem základní sestavy Juventusu, by mohl v zimě opustit černobílé barvy. Anglický Bournemouth, jenž přešel do vlastnictví amerického konsorcia Sky Sport, má k dispozici velkou kupní sílu a za čtyřiadvacetiletého hráče neváhá nabídnout částku okolo 40 milionů eur.

Weston McKennie přišel do Juventusu předloni v létě, ale už po jedné a půl sezóně by mohl být na odchodu. Navzdory tomu, že je hráčem základní sestavy a navíc v rozehrané sezóně nastoupil do šestnácti utkání a vstřelil tři branky.

Amerického záložníka ovšem bedlivě pozoruje Fabio Paratici, výkonný fotbalový ředitel Tottenhamu, jenž hráče považuje za superhvězdu. Mladý středopolař by dokonce mohl být součástí větší výměny hráčů, do které by zapadl také přesun hvězdy uplynulého Mistrovství světa v Kataru, Mac Allistera, z Brightonu do Juventusu.

Nejdříve se ale kohouti budou muset vypořádat s konkurencí z Premier League, Bournemouthem. Nově postupivší klub do první anglické ligy byl nedávno převzat konsorciem Sky Sport a disponuje nyní větší ekonomickou silou. Ta bude potřeba na to, aby klub přesvědčil Juventus o tom, že hráče základní sestavy bude ochoten pustit.

V Turíně se nikdo netají tím, že za jednací stůl bianconeri nezasednou, pokud se na stole neobjeví částka ve výši přibližně 40 milionů eur, kterou ale, jak se zdá, Bournemouth je ochoten nabídnout. Otázkou zůstává, zda by s přestupem do klubu, jemuž hrozí okamžitý sestup zpět do druhé ligy, souhlasil i samotný McKennie, jehož slovo bude rozhodující.

Andrea Suttnerová / spurs-web.com, corrieredellosport.it

Nejnovější články