Zpět na » Serie A » Guilermo Ochoa by mohl od ledna chytat za Salernitanu

Serie A - Guilermo Ochoa by mohl od ledna chytat za Salernitanu

Guilermo Ochoa by mohl od ledna chytat za Salernitanu © futbolred.com - Guilermo Ochoa by se mohl vrátit do Evropy

1

Líbilo se

20.12. - Před MS v Kataru začal kolovat vtip, že zase přichází ten čas, kdy se Guilermo Ochoa přemění v mix Buffona, Casillase a Neuera atd. Mexický gólman se nesmazatelně zapsal do dějin mistrovství světa, ale jindy než při velkých turnajích jsme ho na očích v poslední době skoro neměli. To se alespoň na chvíli změní. Měl by se totiž stát posilou Salernitany a pomoci jí k udržení v Serii A.

Guilermo Ochoa svou dlouhou kariéru započal doma v mexickém klubu América. Mexičany nenáviděný tým získal s Ochoou v brance titul z Apertury a zvítězil i v Lize mistrů CONCACAF. V roce 2011 se jako dlouholeté opora Ámericy a jako mexická jednička upsal francouzskému Ajacciu, kde vydržel 3 sezóny, než přestoupil do Malágy. Přes hostování v Granadě se dostal do belgického Liege a od roku 2019 je zpátky v Américe. Za ní už odchytal přes 420 zápasů.

Vypadá to ale, že 37letý Ochoa další nepřidá. Vzhledem k jinému formátu amerických soutěží je to jinak i s kontrakty. Ten aktuální Ochoovi končí 31.12 tohoto roku a následně se stane volným hráčem. A toho podle Gianlucy Di Marzia, renomovaného italského novináře, využije Salernitana. Malinký klub ze Salerny v minulém zimním přestupovém období mocně posiloval a zažehnal sestup. Letos by to vzhledem k její pozici nemělo být se sestupem tak žhavé, ale nesmí usnout na vavřínech.

Důvodem zájmu je zranění Luigi Sepeho. 31letá jednička Salernitany je velkou oporou, ale přivodila si svalové zranění, které jí může na značnou část sezóny vyřadit ze hry. Klub tak musí zoufale shánět náhradu a právě zkušenosti 37letého Mexičana by mohly mít cenu zlata. V Itálii se ale mluví i o jiných jménech. Ve hře může být bronzový medailista z MS Ivo Grbič, Pierluigi Gollini nebo Andrei Radu, který hostuje z Interu v Cremonese.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články