Zpět na » Serie A » Tribuny Artemio Franchi ve Florencii: džungle italského fotbalu v celé své kráse

Serie A - Tribuny Artemio Franchi ve Florencii: džungle italského fotbalu v celé své kráse

Tribuny Artemio Franchi ve Florencii: džungle italského fotbalu v celé své kráse © goal.com - Luciano Spaletti konfrontován fanoušky z VIP tribuny

0

Líbilo se

24.10. - Na italský fotbal neradno chodit. Na stadionech apeninského poloostrova bývá rušno a zejména rodiny s dětmi do ochozů italské Serie A již prakticky nechodí. Atmosféra na tribunách totiž zpravidla zavání bojištěm a nezřídka končí potyčkami, urážkami a větší či menší agresí. Ve Florencii obzvláště.

Toskánská metropole, Florencie, je považována za kolébku italské kultury a jazyka. Vzdělané město plné památek ale svůj kultivovaný duch zapomnělo přenést do ochozů stadionu Artemio Franchi. Přesvědčují se o tom nejen běžní tifosi napříč celou Itálií, ve Florencii ale také oficiální klubové delegace a další hosté na VIP tribuně Artemio Franchi.

Od Agnelliho k Ancelottimu, přes Spalettiho až po Marottu. Slovní urážky, házení drobných předmětů, nejčastěji mincí. To už je ve Florencii takový kolorit. Seznam vip hostů, trenérů a dalších funkcionářů, kteří se stali terčem útoků na vip tribuně Fiorentiny, se o víkendu rozrostla o generálního ředitele a další členy vedení Interu Milán.

Galliani, Spaletti, Ancelotti, Marotta, Gasperini, Agnelli, Nedvěd. To jsou jen některá známá jména, která vyčnívají v seznamu dalších stovek běžných fanoušků a dokonce i mnoha dětí. VIP tribuna stadionu Artemio Franchi, kde by měli sedět kultivovaní manažeri a lidé bezúhonného chování, je považována za nejméně přívětivé místo celého florentského stánku. Urážky, slovní agrese a házení předmětů jsou na každodenním (každozápasovém) pořádku.

Nejnověji si zacházení bez rukaviček zakusili funkcionáři Interu Milán, kteří byli zasypání naposledy slovními urážkami po neudělení červené karty hráči nerazzurri a zejména pak po vítězném gólu hostí na 3:4. Odejít z tribuny museli dokonce v doprovodu bezpečnostní služby a ani v tu chvíli nebyla o vypjaté okamžiky nouze. Ještě hůře ale dopadl fanoušek, který si „dovolil“ usednout na tribunu v dresu Interu Milán a po brance Mchitarjana schytal nevybíravou ránu a musel poslouchat křik několika fanoušků, aby ho kolemsedící diváci shodili z tribuny. Těžko uvěřitelné, přesto se to děje v civilizované zemi.

Vraťme se ale na vip tribunu, kterou už v roce 2013 musel Adriano Galliani opustit pod dohledem eskorty poté, co byl i se svým synem zasažen mincí do hlavy a slovně urážen. Bodyguard, který ho na utkání doprovázel dokonce přišel ke zranění oka. O tři roky později se zloba tribun obrátila proti Agnellimu a Nedvědovi, kteří museli trobunu opustit ještě v průběhu prvního poločasu po neuznané brance domácího týmu.

V roce 2019 došla řada na Carla Ancelottiho, který navzdory všemu situaci komentoval docela klidně. „Přijímat urážky není příjemné a bohužel existuje spousta ignorantů. Florencie je velmi nepřátelské prostředí. Po devadesáti minutách urážek jsem vyzval fanoušky, kteří na mě celou dobu pokřikovali, aby už konečně šli domů.“ O několik měsíců později se stejného zacházení dostalo i Gasperinimu. „Urážky fanoušků? Jsou to z****syni. Moje matka bojovala za to, aby lidé byli svobodní a mohli se vyjadřovat a dala tím slovo takovým pitomcům, kteří mě uráží. Nikdy jsem nikoho neurážel, ale tohle přesahuje rámec sportu.

Posledním z celé řady trenérů, který si ve Florencii vyslechl své byl Luciano Spaletti. "Tady ve Florencii jsou neuvěřitelní. Urážejí Vás od začátku až do samotného konce, přestože mají s sebou na fotbale děti,“ prohlásil po utkání trenér Neapole. Své si vyslechl ve stejném zápase také Osimhen a malý fanoušek hostí, který s rodiči seděl na hlavní tribuně byl dokonce donucen, aby si dres svého týmu svlékl.

Artemio Franchi je nehostinné, dlouhý výčet osob, který bychom mohli zakončit rodinou Della Valle, bývalými vlastníky klubu, ale značí jediné: fanoušci Fiorentiny nedělají rozdíly. Uráží všechny okolo.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

trocha "nadsázky" z mé strany :-D zase představa,že to jednoho dne bude na fotbale vypadat jak v divadle a bude se marketingově cílit na rodiny s harantama který patřej do cukrárny :-D tak to bude uplně o hovně na stadionech :-D :-D :-D jeste jednou zminuji ze to myslím v nadsázce odsuzuju aby šlo někomu o život na stadionu :-/ ale vzdycky to poserou fanatici debilní mě se líbí pyrotechnika chorea posměšky,nadávky,skandování jen aby nakej debil nehazel svetlice na lidi a na hřiště

Teslator

takovej italskej baník osrava..v tom rozdílu že ti makaróni aspoň hrají fotbal...

MUFC_RedArmy

samozřejmě. na spartě, v plzni i ve vršovicích jsou sami docenti mezinárodních teritoriálních studií. semtam i profesor.

ovmartin23
Nejnovější články