Zpět na » Serie A » Pozice Inzaghiho a Allegriho v ohrožení? Kluby za nimi zatím stojí

Serie A - Pozice Inzaghiho a Allegriho v ohrožení? Kluby za nimi zatím stojí

Pozice Inzaghiho a Allegriho v ohrožení? Kluby za nimi zatím stojí © flipboard.com - trenéři Interu a Juve, Inzaghi s Allegrim

0

Líbilo se

19.09. - Giganti italského fotbalu prožívají těžko vysvětlitelný útlum až krizi na začátku sezóny a přesto, že se mluví i o AC Milán nebo AS Řím, zdaleka nejhůře na tom jsou Inter a Juventus. Oba týmy ve víkendovém kole shodně prohrály a pokles v tabulce již nutí vedení klubů přemýšlet nad možností změny trenéra.

Když se problémy opakují pořád dokola a nepomáhá již ani šoková terapie, znamená to, že situace je velmi vážná a bude se napravovat komplikovaně. V Interu Milán začíná houstnout atmosféra a týká se bezprostředně všech, i když je na mušce především trenér. Jinak to ale ostatně ani nebývá a tak je správné přejít rovnou k věci. Podle posledních zpráv Inzaghimu vyhazov zatím nehrozí.

Na pořadu dne výměna na lavičce Interu není a neměla by záviset ani na výsledku příštích dvou náročných utkání s AS Řím a Barcelonou. Důvěra klubu ale nebude věčná a tak musí být trenér Inzaghi velmi opatrný. V současné situaci ho nezachrání ani fakt, že novou smlouvu s klubem podepsal teprve před třemi měsíci. O výměně by Inter uvažoval až ve chvíli, kdy by se prezentace týmu v zápasech nezměnila ani do přestávky pro Mistrovství světa.

Pokud se Inzaghimu do poloviny listopadu nepodaří situaci zvrátit, bude jeho pozice ohrožena, to by ale současně znamenalo, že v týmu došlo k naprostému kolapsu. Obavy ale ani tak nelze skrývat. Klub si myslí, že udělal na trhu maximum proto, aby trenéra Inzaghiho podpořil. Ochránil Škriniara před francouzskými miliony, přivedl Lukaka a uspokojil trenéra i s jeho posledním požadavkem v podobě Acerbiho. Odpovědi na nečekanou krizi proto musí nyní poskytnout jedině samotný trenér. Je na něm, aby našel okamžité řešení. Je na něm, aby podal vysvětlení, proč totožní hráči z minulé sezóny podávají výkony hluboko pod svými možnostmi.

Jiné kombinace pruhů na dresu, stejné problémy. Šokující porážka na hřišti Monzy, která slavila historicky první výhru v italské nejvyšší lize, velmi výrazně zakývala lavičkou pod trenérem Allegrim. Vedení klubu sice označilo myšlenky na výměnu trenéra za šílenství, určitě ale on ani fanoušci nečekali, že Juventus po překvapivé prohře s Benficou v Lize mistrů nepromění matchball v podobě snadné kořišti Monzy.

První porážka v Serii A a druhá za sebou, pokud počítáme také pohárovou Evropu, silně oslabila pozici trenéra Allegriho. Krize Juventusu se prohlubuje a fanoušci hlasitě volají po výměně trenéra. Fyzická kondice týmu, který drží krok s protihráči dvacet minut a pak nepochopitelně vyklidí pozice, je pod drobnohledem. Velkým vykřičníkem jsou také opakovaná svalová zranění, kterých na marodce Juventusu napočítali za poslední dva měsíce již jedenáct.

Podobně jako Inzaghi, ani o Allegriho výměně se prozatím nemluví, ale pozice v klubu je čím dál slabší. Vyhazov a angažování nového trenéra by bylo pro Starou Dámu neočekávaným výdajem, který si klub nyní nechce a ani nemůže dovolit. Není tedy z čeho brát, pokud se v Turíně neuchýlí k plánu B: Paolo Montero.

Bývalý obránce Juventusu a současný trenér mládežnického týmu Juventusu, zůstává nejreálnější možností, kterou by fanoušci pravděpodobně přijali. A to i přesto, že předchozí risk a příchod dalšího bývalého hráče, Andrey Pirla, na lavičku Juventusu neměl patřičný efekt.

Interní řešení by ale mohlo být poslední záchrannou brzdou. Paolo Montero má velmi blízko k mladým hráčům, z nichž minimálně tři začínají nacházet místo v sestavě Juventusu a nového trenéra by tak dokázali podpořit. Stále se ale jedná o nouzové řešení, které by zároveň znamenalo, že nad výsledkem sezóny už vedení zlomilo hůl.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články