Zpět na » Serie A » Obrana Interu v troskách, Inzaghi přebírá odpovědnost

Serie A - Obrana Interu v troskách, Inzaghi přebírá odpovědnost

Obrana Interu v troskách, Inzaghi přebírá odpovědnost © internews24.com - Obrana Interu Milán je v troskách

0

Líbilo se

04.09. - Vychvalovaná obrana Itneru Milán, která v uplynulé sezóně dokázala udržet čisté konto osm utkání v řadě, je v troskách. V současném ročníku Serie A jsou na tom hůře pouze nováčci z Monzy a Cremonese. Obrana Interu Milán je zkrátka zralá na sestup a trenér Inzaghi bude muset co nejdříve tento palčivý problém vyřešit.

Porážka v derby není žádnou tragédií, Inter vyzval úřadující mistr Serie A, velmi silné AC Milán. Prohra a zejména tři inkasované branky ale do poptředí dostaly z hlediska obrany nervózní a velmi křehký tým. Individuální i kolektivní chyby, které umožnily AC Milán smazat počáteční vedení z kopačky Brožoviče, odsoudily Inter k druhé porážce od soupeře zvučného jména po prohře v utkání s Laziem.

Čísla bohužel pro tým vedený trenérem Inzaghim mluví velmi jasně, po Monze (s jedenácti inkasovanými brankami) a Cremonese (devět), má Inter nejhorší obranu v lize s osmi obdrženými brankami. Na tým bojující o titul, který vm inulé sezóně inkasoval za celou sezónu 32 branek, je to příliš mnoho.

předsezónní příprava vyslala znepokojivé signály. Od Lugana, Monaka, Lense, Lyonu a Villarrealu inkasoval Inter dohromady desetkrát a podle všeho byl tento problém zameten pod koberec. Trenér Inzaghi si je ale velkého problému vědom. „Budeme si muset zanalyzovat utkání. Po pěti ligových utkáních a téměř dvou měsících tréninku očekávám více, protože jsme na tom hráčsky i motivačně stejně jako loni, kdy jsme osm zápasů v řadě nedostali ani jednu branku,“ hodnotil obranu trenér Inzaghi.

Inter ztratil jistotu a tím i pevnost své obrany, kterou se vyznačoval v posledních letech. Problém je z části fyzický, ale hlavně psychologický a svou roli v něm hraje letní přestupový trh. O čtyřech hráčích obrany se v létě hovořilo v souvislosti s jejich odchody nebo prodloužením smluv. U Milana Škriniara došlo i na jednání s PSG, ale Inter svého kapitána nakonec nepustil. Samir Handanovič vyjednával nový kontrakt, který není dotažen do konce, a o Stefanu de Vrijovi se mluvilo v souvislosti s odchodem do Premier League, podobně jako u Antonia Bastoniho.

Nyní je ale trh uzavřen a trenér Inzaghi musí pracovat s tím, co má. Dostat se musí předevšít do hlav hráčů, kteří se opět musí soustředit pouze na své výkony a na nic jiného nemyslet. Na prodloužení smluv ještě bude času dostatek, teď je v první řadě Inter.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články