Zpět na » Serie A » Malick Thiaw přestupuje ze Schalke do AC Milán

Malick Thiaw přestupuje ze Schalke do AC Milán

Malick Thiaw přestupuje ze Schalke do AC Milán © sempremilan.com - Malick Thiaw je novou posilou AC Milán

0

Líbilo se

28.08. - Mladý obránce reprezentační U21 Německa, Malick Thiaw, po sedmi letech opuští bundesligové Schalke, se kterým vybojoval v loňské sezóně postup do nejvyšší fotbalové ligy v sezóně, která by mohla být zlomovou a definitivním křtem ve velkém fotbale.

Malick Thiaw, syn finské matky a senegalského otce, se narodil v Düsseldorfu a již od mala měl jasno: reprezentovat bude Německo. Cesta k úspěchu ale byla velmi krkolomná, přestože byl Thiaw od mala přirovnáván k Matipovi, střednímu obránci Liverpoolu. „Je mi ctí být s ním srovnáván. Dokonce slavíme ve stejný den narozeniny,“ prozradila nová posila AC Milán.

Za to, že nezůstane pouze u srovnání, ale Malick bude mít šanci své kvality dokázat, vděčí hráč především Norbertu Elgertovi, veteránovi fotbalu Schalke a členu klubové síně slávy. Pro Gelsenkirchen pracuje již bezmála 25 let a objevil desítky talentů, díky nímž byla Bundesliga vždy jedním z velikánů mezi evropskými ligami: Neuera, Draxlera, Howedese, Özila, Saného, ale také Kehrera, Kolašinace, Maxe Meyera, McKennieho a samozřejmě Malicka.

Nadané fotbalové dítě, stejně jako mnoho ostatních, ale dobrý v soubojích jeden na jednoho a v rozehrávce. Elgert má na talenty čich a ani v tomto případě se nepletl. Když Malick Thiaw v březnu 2020 debutoval v A týmu Schalke, první děkovný vzkaz mířil právě jemu. „Jsem na něj vellmi hrdý, za vše vděčím jemu. Naučil mě, abych se nespokojil sám se sebou ani po dobrém výkonu.

Malick je silný a perspektivní hráč. Dvě sezóny v A týmu Schalke stačily na to, aby jeho hvězda na nebi začala zářit. V minulé sezóně se na postupu Schalke do Bundesligy podílel ve 32 utkáních, letošní ročník v dresu Schalke 04 zahájil třemi základními sestavami ze čtyř. Sám k sobě ale Malick bývá až příliš kritický. „Moje slabina? Měl bych střílet více branek.“ Ano, to u středního obránce jistě není nikdy na škodu a střelecký talent německého reprezentanta je nejvíce vidět právě v utkáních U21, kde se v posledních osmi utkáních hned dvakrát zapsal mezi úspěšné střelce.

Útočné choutky nejsou u Thiawa náhodné, než se Elgert s hráčem setkal v mládežnickém týmu Schalke, nastupoval Malick na pozici záložníka, kde ale pendloval v nejistotě mezi sestavou a lavičkou. Až právě trenér Elgert Malicka přesvědčil, aby se na hřišti stáhl hlouběji a vyzkoušel si roli obránce, která mu sedla na jedničku. Uvidíme, zda pátý Němec v historii AC Milán dokáže velké věci podobně jako jeho předchůdci Lehmann, Bierhoff, Zeig a Schnellinger. Rossoneri v mladého obránce věří, neváhali za něj Schalke 04 zaplatit 5 milionů eur.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články