Zpět na » Serie A » Velezkušený Antonio Candreva bude hrát za Salernitanu

Velezkušený Antonio Candreva bude hrát za Salernitanu

Velezkušený Antonio Candreva bude hrát za Salernitanu © sempreinter.com - Antonio Candreva po 2 letech opouští Sampdorii

1

Líbilo se

13.08. - Salernitana v minulém ročníku úspěšně zvládla záchranářskou misi a Serii A bude hrát i tuto sezónu. Bez menší obměny kádru a příchodu zkušeností by to ale příště vyjít nemuselo. Aby to vyšlo bude mít na starosti také Antonio Candreva. 35letý Ital bude po 2 povedených sezónách v Sampdorii v Salernitaně hostovat.

Antonio Candreva má za sebou velkou kariéru plnou úspěchů. Všude kde byl, tam se mu dařilo. Vychovala ho Ternana a přes Udinese a hostování v Juventusu, Parmě a Ceseně se dostal až do Lazia. To ho po 2 hostováních v roce 2013 z Udinese vykoupilo a byla to trefa. 3 sezóny po sobě se tehdy už dávno italský reprezentant dostal nad hranici 10 branek a v jeho nejlepších letech ho získal Inter Milán. Tam se po první sezóně dostal do trochu odlišné role a hrál více defenzivně. Během 4 sezón posbíral 12 branek a 25 asistencí a nebýt velmi slabé sezóny 18/19, bylo by toho mnohem více.

V roce 2020 ale přepustil místo mladším a za symbolických 2,5 milionu eur přestoupil do Sampdorie. Další trefa. 2 sezóny, 12 branek a 17 asistencí. 10 asistencí a 7 gólů z minulé sezóny je v jeho věku a na klub velikosti a výsledků Sampdorie skvělý počin.

Salernitana tak do svých řad získala nejen velké jméno a obrovské zkušenosti, ale stále také ohromnou kvalitu a záruku dobrých čísel. Až na jednu výjimečnou sezónu je 54násobný italský reprezentant má konzistentně již od roku 2012. A že to jsou čísla opravdu skvělá. A s útočníky typu Botheim, Simy nebo Bonazzoli by to mohlo fungovat. Zatím bude Candreva v klubu hostovat, ale přichystaná je i opce, která se stane povinnou, pokud bude splněno pár určených podmínek jeho výkonů.

Zajímavá jména, ať už právě Candreva nebo Botheim, by měli Salernitaně dopomoci k poklidnému udržení. Letos bude v Serii A nejspíše pár větších adeptů na sestup, než je právě tento klub.

David Suchý / gianlucadimarzio.com

Nejnovější články