Zpět na » Serie A » Juventus nabízí 50 milionů eur za záložníka AS Řím

Serie A - Juventus nabízí 50 milionů eur za záložníka AS Řím

Juventus nabízí 50 milionů eur za záložníka AS Řím © besoccer.com - Juventus touží po římském mladíkovi

0

Líbilo se

04.07. - Vedení AS Řím je pevně rozhodnuto, že svého talentovaného záložníka pod cenou neprodá. Od Juventusu nepřijímá nabídky na výměnu hráčů, proto se momentálně oba kluby baví o možnosti hostování s povinnou opcí na odkup ve výši 50 milionů eur.

Cesta, která by dovedla Nicolo Zaniola do Turína vůbec není jednoduchá, právě naopak se velmi klikatí a je potřeba plánovat pečlivě každý další krok, aby nedošlo k žádným škodám. Juventus se však již rozhodl, že cestu podstoupí a dojde až na samotný konec.

Kontakty mezi vedením klubu a hráčovým agentem jsou téměř každodenní, zatímco oba zainteresované kluby za sebou mají jednu schůzku. Na další by mělo dojít v průběhu týdne a turínský klub bude doufat, že ze strany AS Řím dojde na očekávaný souhlas.

První krok k úspěchu už je hotov. Juventus a Zaniolo se v zásadě dohodli na výši platu i délce trvání smlouvy. Pokud římský záložník přestoupí do Turína, bude pobírat 4 miliony eur čistého ročně po dobu následujících čtyř sezon.

Juventus je mladému hráči ochoten nabídnout plat o 1,5 milionu vyšší, než kolik si může vydělat v Římě. Zároveň částka přesně odpovídá platu, který pobíral další hráč reprezentace, Federico Bernadeschi, který na konci června opustil Juventus a stal se volným hráčem.

Zaniolo si je vědom toho, že Juventus projevil v uplynulých týdnech největší zájem a Turín je jeho preferovanou destianací, ale těžší bude přesvědčit AS Řím. Giallorossi totiž za hráče požadují 60 milionů eur a nechtějí ze svého požadavku couvnout.

Turínský klub se do jednání snažil vtáhnout Arthura, Keana a McKennieho, aby tak snížil přestupovou částku a doplatková částka byla v maximální výši 20-25 milionů eur. Po nesouhlasu ze strany AS se ale začalo uvažovat o jiném řešení a to hostování s opcí na odkoupení. V tomto případě by se jednalo o roční hostování s poplatkem asi 10 milionů eur a opcí ve výši asi 35 milionů eur.

Aby se ale i Juventus mohl do jednání více ponořit, potřebuje zúžit kádr, který má trenér Allegri k dispozici. Prodej de Ligta je sice bolestivý, ale mohl by do kasy Juventusu přinést značné finance a zaplatti tak téměř všechny letní přestupové transakce.

Vedení klubu je ale přesvědčeno, že odchody se nezastaví pouze u nizozemského obránce. Na odchodu z Turína je také Adrien Rabiot, o kterého má zájem hnedněkolik klubů z Premier League a požadovaných 20 milionů eur by se v současné situaci velmi hodilo.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články