Zpět na » Serie A » Serii A bude od příští sezóny pískat první žena

Serie A - Serii A bude od příští sezóny pískat první žena

Serii A bude od příští sezóny pískat první žena © ilmessaggero.it - Ferrieri Caputi - první rozhodčí v Serii A

0

Líbilo se

02.07. - Jednatřicetiletá Maria Sole Ferrieri Caputi, rodačka z Livorna, byla svazem rozhodčích zapsána do nejvyšší italské ligy. Od příští sezóny tak bude moci být jako první žena v historii nominována k utkání Serie A.

Maria Sole Ferrieri Caputi byla před začátkem letních příprav povyýšena mezi rozhodčí Serie A. Znamená to pro ni, že v příštím roce bude společně se svými mužskými protějšky povolávána k řízení utkání Serie A. Do historie se ovšem rodačka z Livorna zapsala již v prosinci loňského roku, kdy jako první žena řídila utkání v italském poháru, co byla nominována k souboji mezi Cagliari a Cittadellou.

Je to velmi hezký okamžik a velká satisfakce a zároveň smutné pomyšlení, že by někoho měla překvapit přítomnost ženy na pozici hlavního rozhodčí,“ prohlásil Alfredo Trentalange, předseda italského svazu rozhodčích.“Samozřejmě je novinka, že Maria Sole bude první ženou rozhodčí v Serii A. Je to historický okamžik, ale její postup je zasloužený, nejedná se o privilegium."

Maria Sole Ferrieri Caputi začala kariéru rozhodčí před sedmi lety a o pět let později už pískala třetí italskou ligu. V loŇském roce se objevila již v Serii B a nyní se dočkala postupu mezi elitu italské ligy. Společně s ní byla do nejvyšší ligy povyýšena také Tiziana Trasciatti, ta ale bude moci plnit pouze roci pomezní rozhodčí.

Andrea Suttnerová / mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

gratulace Danzo!!! konečně ty malá děvko něco dokážeš!!

MUFC_RedArmy
Nejnovější články