Zpět na » Serie A » Zaniolo vyhrožuje odchodem z AS Řím

Serie A - Zaniolo vyhrožuje odchodem z AS Řím

Zaniolo vyhrožuje odchodem z AS Řím © fpl360.com - Zaniolo vyhrožuje odchodem z AS Řím

0

Líbilo se

16.06. - Necelý měsíc po vítězném finále Konferenční ligy, které svým gólem rozhodl právě Nicolo Zaniolo, se jeho agenti setkali se zástupci klubu, aby projednali prodloužení smlouvy. První kolo ale skončilo doslova fiaskem a Zaniolo vyhrožuje odchodem, pokud nebude mít smlouvu na úrovni top hráčů.

Nicolo Zaniolo je považován za jeden z velkých talentů italského fotbalu a v Římě si svého hráče hýčkají. Došlo dokonce na setkání s Francescem Tottim, ze kterého ale legenda giallorossi odcházela se smíšenými pocity. Hráči měl údajně radit, že je pro něj nejlepší pokračovat v římském klubu, ale není si jistý, jestli Zaniolo jeho poslání zpracoval.

Aktuální dohoda o nové smlouvě ve vzduchu nevisí. Platný kontrakt vyprší v roce 2024 a tak má kub i hráč spoustu času, aby našli společnou řeč. Giallorossi jsou přesvědčeni, že s ohledem na Zaniolovy výkony v itaské lize, ještě nedozrál čas na to, aby byl na úrovní nejlepších hráčů v týmu. Alespoň co se týká platu.

Na straně jedná tak máme mladého dvaaddvacetiletého záložníka, který na situaci nahlíží z jiné perspektivy a požaduje dorovnání svého platu na úroveň nejlépe placených hráčů, Pellegriniho a Abrahama, tedy zhruba 5 milionů eur ročně. Alternativou je odchod do jiného klubu.

Na straně druhé stojí AS Řím, který zvýšení platu chce mluvit, ale neplánuje nabídnout smlouvu požadovanou hráčem. Zaniolo pro AS není neprodejný, ale podobně jako Zaniolo míří vysoko se svými požadavky, tak i AS Řím za hráče požaduje minimálně 50-60 milionů eur. A tady může být kámen úrazu, takovou částku zatím za Zaniola nikdo nenabídl. Na číhané je sice Juventus i AC Milán, ale ani jeden z klubů nepředložil oficiální nabídku.

Ta by tak mohla přijít jen ze zahraničí. Mluví se o zájmu ze strany Newcastlu, ale Zaniolo se vyádřil, že by rád setrval v italské lize. V příštích týdnech je pravděpodobný ústup AS ze své pozice a sleva v požadavcích, zároveň ale musí klub hledat případnou náhradu. Vedení giallorossi se líbí Berardi ze Sassuola i Guedes z Valencie, nechme se tedy překvapit, jak si Italové poradí a zda se jim podaří ukočírovat Zaniola.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články