Zpět na » Serie A » AC Milán krouží kolem De Ketelaera

AC Milán krouží kolem De Ketelaera

AC Milán krouží kolem De Ketelaera © goalist.it - De Ketelaere může být další posilou AC Milán

1

Líbilo se

13.06. - Rossoneri trvají na posile do útočné řady a trenér Pioli ukázal na mladý belgický talent, De Ketelaera. Nabídnout jsou Bruggám za něj ochotni až 40 milionů eur a hráči slibují pozici v základní sestavě, musí si ale s jednáním pospíšit, na hráče si brusí zuby i další kluby.

Italští tifosi si belgického talentu poprvé ve větší míře všimli v zápase o třetí místo v Lize národů 2021. O konečnou broznovou příčku v utkání v Turíně přivítali domácí belgickou reprezentaci a mladý útočník ohromil publikum v 86. minutě, kdy korigoval skóre na 2-1.

Jeho střela, která prošla Donnarummovi mezi nohama, sice již hosty nespasila, ale pozorovatelé z italských klubů zpozorněli. Mladý belgický útočník se totiž premiérově trefil hned ve svém druhém vystoupení v národním dresu, pokud vůbec minutu odehranou v utkání proti Švýcarsku můžeme považovat za debut.

Aktuálně je jednání s klubem Bruggy pozastaveno, ale to pouze z důvodu nedokončeného vlastnického přechodu práv AC Milán na společnost RedBird. Noví vlastníci jsou rozhodnuti aktuální strukturu týmu nechat pokračovat ve stejném složení a také strategie klubu bude neměnná. Žádné šílené investice tedy nejsou očekávány, ale cílené nákupy zaměřené na mladé hráče ano. AC Milán dál věří tomu, že se vyplatí spíše investovat do hráče, jež může svůj potenciál ještě rozvinout, než vyplatit horentní sumy za již hotové hráče.

De Ketelaere v tomto směru naprosto splňuje předpoklady, v březnu mu bylo jednadvacet let a již se stihl prosadit do národního týmu, zanechal za sebou ale pořádnou stopu i v belgickém šampionátu, který vyhrál hned třikrát. Po třinácti utkáních v premiérové sezóně v nejvyšší lize a jedné brance se v následující sezóně na hřišti objevil už osmatřicetkrát a vstřelil tři góly. To nejlepší ale belgickému publiku předvedl až v sezóně 2020/21. Třicetdevět utkání korunoval čtrnácti brankami. Bez pochyby se díváme na velký talent.

Pravděpodobnost dalšího růstu je velká, ale také počáteční investice tomu musí odpovídat. AC Milán nicméně věří, že Bruggy přesvědčí částkou okolo 40 milionů eur. Samotný hráč je odchodu nakloněn, rád by se totiž konfrontoval s fotbalem také v jiné lize, ale zimní MS v Kataru mu nehraje do karet. Pro každý klub i národní tým je to výkladní skříň, díky které bude moci zhodnotit své talenty.

De Ketelaere tak může v Kataru nechat naplno zazářit svou hvězdu před publikem potenciálních kupců nebo vsadit vše na jednu kartu a doufat, že ho klub pustí „do světa“ už letos v létě. Belgický hráč by v AC Milán mohl nastupovat na pozici staženého útočníka. Zkušenosti na to má odpovídající a to nejen z belgické ligy. Věhlas tohoto hráče již dávno překonatl hranice.Mimo již zmíněná představení v první lize a národním dresu má na svém kontě také tři utkání v Evropské lize a šestnáct v Lize mistrů.

A stejně jako mladý útočník začíná zářit na evropském jevišti, také AC Milán po triumfu v Serii A chce nazpět lesk a slávu z kontinentálních pohárů. A k té potřebuje hráče, která již toto prostředí znají. Není tedy divu, že všechna aktuální jednání AC Milán jsou zaměřena na fotbalisty, kteří tyto podmínky splňují. Origi se prosadil v Liverpoolu, Renato Sanchez je Mistrem Evropy s portugalskou reprezentací, De Ketelaere září v Bruggách.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články