Zpět na » Serie A » Obětuje Inter Škriniara a Dumfriese za Lukaka?

Serie A - Obětuje Inter Škriniara a Dumfriese za Lukaka?

Obětuje Inter Škriniara a Dumfriese za Lukaka? © zimbio.com - Milan Škriniar v souboji s Lorenzo Insignem.

0

Líbilo se

11.06. - Inter Milán hledá ve vlastním týmu hráče, které by mohl prodat tak, aby měl potřebné finance na vysněné útoční trio Lukaku - Dybala - Lautaro. Čím dál častěji se tedy mluví o prodeji Milana Škriniara a Denzela Dumfriese.

Inter Milán chce Romela Lukaku do týmu za každou cenu a to doslova. Nerazzurri jsou ochotni vzdát se nizozemského obránce Dumfriese, kterého plánují Chelsea nabídnout jako částečnou úhradu v jednání o přestupu belgického útočníka. Slovenský obránce by naopak mohl skončit v PSG a peníze z jeho prodeje by sloužily na dorovnání financí nutných k uskutečnění předchozí transakce a zároveň k udržení Lautara v týmu.

Milan Škriniar se z reprezentačního srazu Slovenska vrátil se zraněním a v příštích dnech podstoupí nutné lékařské prohlídky v Miláně. V posledních hodinách má ale patrně v hlavě úplně jiné myšlenky, bude se muset velice rychle adaptovat na možnost, že v příští sezóně v Interu již hrát nebude. Nerazzurri obdrželi velmi zajímavou nabídku ve výši 50 milionů eur od PSG, ale zatím ji zamítli se slovy, že za slovenského obránce požadují o 70 milionů eur.

Jsme ovšem na úplném začátku jednání a je pravděpodobné, že brzy dojde k dalším schůzkám mezi oběma kluby. Je pravda, že Škriniar má v Interu smlouvu platnou pouze na jeden rok, ale zároveň má nepsanou dohodu s vedením, že může být kontrakt automaticky prodloužen pokud nepřijde oboustranně výhodná nabídka. A ta právě nyní visí ve vzduchu a všichni by se jí měli zabývat V případě slovenského obránce každopádně může Inter počítat s kapitálovým ziskem, jelikož vstupní náklady ve výši 15 milionů eur již byly dávno umořeny.

Současně s nabídkou za Škriniara má Inter na stole také nabídku od Chelsea, který původně krooužila kolem slovenského obránce, ale pak se začala soustředit na Denzela Dumfriese, který má za sebou parádní sezónu. Ani v tomto případě však Inter nechce dělat žádné ústupky. Za holandského obránce, který přišel loni v létě za 15 milionů eur z PSV, požadují nejméně 40 milionů eur. Stručně řečeno i v tomto případě se rýsuje značný zisk z prodeje.

Pokud by oba hráči odešli za aktuálně nabízené částky, do kasy Interu připluje 100 milionů eur. A na obzoru jsou i další příjmy v celkové výši přibližně 30 milionů eur. Inter jako každý rok nejdříve bude prodávat hráče, aby naplnil klubovou kasu a až následně s rozvahou investuje. Jen pro osvěžení paměti, loni v létě Inter vydělal na přestupovém trhu 185 milionů eur a náklady na příchody byly pouhých 45 milionů eur. Kromě letošních možných 130 milionů počítá Inter také s úsporami na mzdových výdajích.

Cíl snížit platové náklady jde ruku v ruce se snem udržet v týmu velká jména a dotáhnout vysněné příchody Dybaly a Lukaka. Trio s Lautarem Martinezem ale může existovat pouze v případě, že Inter přistoupí k velkým „obětem“ a rozprodá obranné řady. Něco za něco. A v Via della Liberazione se už patrně rozhodli.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články