Zpět na » Serie A » Ibrahimovič v AC Milán prodlouží za symbolický plat

Ibrahimovič v AC Milán prodlouží za symbolický plat

Ibrahimovič v AC Milán prodlouží za symbolický plat © goadnews.com - IBrahimovič se chystá v AC Milán prodloužit smlouvu o další rok

0

Líbilo se

07.06. - V příštím týdnu se švédský útočník setká s novým vedení AC Milán a je velmi pravděpodobné, že bude dosaženo dohody o prodloužení smlouvy na další rok. Kontrakt by měl zahrnovat fixní plat v symbolické výši a bonusy spojené s výsledky. Rossoneri jsou rozhodnuti se Zlatanem počítat do té doby, kdy on sám bude chtít hrát.

Schůzka s klubem, na které se má naplánovat strategie a další postup, není naplánována na tento ale na příští týden, kdy se Maldini a Massara vrátí do pracovního kolotoče. Harmonie mezi oběma zmíněnými manažery je jedním z tajemství úspěchu rossoneri. Oba vyčkávají, než jim nový vlastník prodlouží jejich smlouvy, které vyprší stejně jako Ibrahimovičovi na konci června 2022.

Švédský útočník si se svou rodinou momentálně užívá dovolenou ve Skandinávii, kde se zotavuje po operaci kolene. Právě rekonvalescence a návrat do tréninku byly největším otazníkem, ale zdá se, že ani tato překážka nebyla dostatečně vysoká, aby zastavila Zlatana Ibrahimoviče.

Konec sezóny dohrával útočník AC Milán přes bolest, ale u týmu chtěl zůstat v jeho cestě za ligovým titulem na blízku. Na konci května pak přišla plánovaná operace, který by definitivně měla vyřešit nestabilitu kloubu. Odhadovaný návrat na hřiště za 7-8 měsíců. I přesto by ale Ibrahimovič neměl zakončit sezónu jako volný hráč, nýbrž s již podepsaným novým kontraktem.

Platově se pak nová smlouva nebude moci srovnávat s tou předchozí, kdy ročně vydělával 7 milionů eur. Nový kontrakt bude rozdělen na fixní část za symbolický plat a variabilní část, která se bude odvíjet od výkonů a dosažených výsledků. A to minimálně do doby, než se švédský útočník vrátí na hřiště. Pak by se plat mohl zvýšit, každopádně je jasné, že prodloužení Zlatanovy kariéry není svázáno s vidinou dalšího výdělku, ale čistě s chutí dál hrát.

Zlatanova kariéra už je jasně narýsována i po pověšení kopaček na hřebík, se švédskou fotbalovou asociací má dohodu o manažerském postu s pověřením reprezentování švédského fotbalu. Není divu, Ibrahimovič je nejen ve své zemi fotbalovou legendou, a byť může svým chováním fanoušky dělit, zůstává geniálním fotbalistou.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články