Zpět na » Serie A » Brahim Diaz – nejmladší vítěz Premier League, La Ligy a Serie A

Serie A - Brahim Diaz – nejmladší vítěz Premier League, La Ligy a Serie A

Brahim Diaz – nejmladší vítěz Premier League, La Ligy a Serie A © goal.com - Brahim Diaz

0

Líbilo se

23.05. - Mladý španělský útočník, Brahim Diaz, se stal nejmladším hráčem historie, který se může pochlubit výhrou italské, španělské a anglické fotbalové ligy. Stejného úspěchu, ovšem v pozdějším věku, dosáhli ještě obránce Danilo a útočník Cristiano Ronaldo.

Rodák ze španělské Malagy, Brahim Diaz, byl v neděli v dresu AC Milán korunován ligovým mistrem a zapsal se tak do fotbalové historie. Tento nenápadný útočník, který v letošní sezóně za rossoneri nastřílel čtyři branky a na čtyři nahrál, prokazuje svou velkou vyspělost.

Po úspěšném tažení AC Milán v letošní Serii A dosáhl na trojnásobnou korunu - zvítězil postupně v Premier League v sezóně 2017/18, kdy hájil barvy Manchesteru City, po přestupu do Realu Madrid v sezóně 2019/20 zaznamenal druhý velký úspěch a vyhrál Primera Division a korunu zkompletoval v letošní sezóně po výhře v Serii A.

Stejného úspěchu jako Brahim Diaz před ním dosáhli pouze dva další hráči, Cristiano Ronaldo a Danilo. Portugalský útočník stejně jako Brahim Diaz započal své vítězné tažení v Premier League, pouze u městského rivala v Manchesteru United, poté stejně jako rodák z Malagy zvítězil v La Lize v dresu Realu Madrid a „hattrick“ zkompletoval v Juventusu. Naopak Danilo vítězil po ose Real Madrid - Manchester City - Juventus.

Brahimova sezóna 2017/18 v Premier League byla víceméně symbolická, mladý Španěl si připsal pouhých devětačtyřicet minut, ale stačilo to k tomu, aby nad hlavu mohl pozvednout pohár pro vítěze. V roce 2020 se na úspěchu Realu podílel již šesti zápasy, jednou brankou a jednou asistencí.

V AC Milán konečně mladý útočník dostal více prostoru, blýsknul se čtyřmi brankami, čtyřmi nahrávkami a byl jedenáctým nejvytíženějším hráčem svého týmu. Ve svých 22 letech, 9 měsících a 19 dnech zpečetil trojitou korunu dříve, než kdokoliv jiný v historii.

Nyní před ním leží další velká výzva, respektive na jeho zaměstnavateli. Brahim Diaz je kmenovým hráčem Realu Madrid a v AC Milán je na dvouletém hostování, které může být letos v létě přerušeno. Bílý balet si s touto myšlenkou pohrává, přestože mladý španělský útočník projevil přání v AC zůstat.

Andrea Suttnerová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Hittch - 23.05. Odpovědět

Beckham taky vyhrál v Manchesteru, PSG, Realu a navíc ještě LA Galaxy. Už byl ale teda starší no

Hittch
Nejnovější články