Zpět na » Serie A » Zástupci Paola Dybaly jednají s AS Řím

Zástupci Paola Dybaly jednají s AS Řím

Zástupci Paola Dybaly jednají s AS Řím © skysports.com - Přestoupí Paolo Dybala do AS Řím?

0

Líbilo se

13.05. - José Mourinho, trenér AS Řím, považuje útočníka Juventusu za jednoho z nejlepších hráčů, které by klub mohl přivést v létě do týmu. Veřejně se obdivem k argentinskému forwardovi netají a Dybalovi zástupci jsou v kontaktu s vedení AS, aby zjistili, zda letošní finalista Konferenční ligy dokáže splnit podmínky příchodu.

Paolo Dybala má všeho všudy dvě podmínky, na kterých jednání se zájemci bude stavět. První je ekonomický aspekt, pokračování v Juventusu ztroskotalo na požadavku ročního platu ve výši 9,5 milionů eur. Není jisté, zda giallorossi budou schopni a ochotni tento požadavek splnit, nicméně je zřejmé, že přes něj nejede vlak a Dybala z něj slevit nebude chtít.

Druhou, a pro římský klub ještě komplikovanější podmínkou, je nutnost účasti v Lize mistrů. Případný zájemce by měl být účastníkem milionářské soutěže, což AS Řím v příštím roce nebude. A je otázkou, zda a jaký pohár vlastně AS bude hrát. Tabulka Serie A je velice nastěsnaná a ve finiši by mohlo AS připadnout klidně také osmé místo.

Kontakty mezi Dybalou a AS Řím zatím probíhají na velice neformální úrovni a obě strany momentálně dementují informace o tom, že by se již setkaly. Zájem o služby argentinského útočníka má zároveň několik klubů z anglického a španělského trhu (Arsenal, Newcastle, Manchester United, Tottenham, Barcelona a Sevilla), italský tisk také několikrát zmínil i Inter Milán, ale pochvalné komentáře ze strany Beppe Marotty nikdy nepřekročily zdvořilostní úroveň a konkrétní nabídka od nerazzurri formulována nebyla.

V plánech pro příští sezónu trenér AS Řím, José Mourinho, počítá s četnými odchody - Maitland-Niles, Viña, Veretout, Shomurodov a Perez. Zároveň jsou pod drobnohledem Oliveira a Zaniolo. Co se týče příchodů, priority jsou tři: defenzivní krajní hráč, střední záložník a kvalitní útočník. Aby si ovšem giallorossi pojistili služby argentinského útočníka, budou muset jednat rychle a být přesvědčivější než konkurence. Při handikepu Ligy mistrů bude muset AS Řím zkusit Dybalu „utáhnout“ na auru trenéra Mourinha nebo skvělé římské publikum.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it, calciomercato.com

Nejnovější články