Zpět na » Serie A » Salernitana boj o záchranu v Serii A vzala vážně

Serie A - Salernitana boj o záchranu v Serii A vzala vážně

Salernitana boj o záchranu v Serii A vzala vážně © ruetir.com - Salernitana

0

Líbilo se

08.05. - Když už to vypadalo, že se Salernitana s letošní Serii A rozloučí a matematicky sestoupí s několika kolovým předstihem do druhé ligy, přišel neuvěřitelný budíček a boj o každý bod. Salernitana zatroubila do mocného finiše a v posledních kolech je týmem, který nasbíral nejvíce bodů.

Pokud bychom si procházeli statistiky posledních kol italské nejvyšší ligy, pak na prvním místě v počtu bodů nebude AC Milán ani Inter, dokonce ani nikdo z Top 5. A ač se to zdá neuvěřitelné, tak ani z prvních deseti či patnácti týmů. Ligové tabulce posledních pěti odehraných zápasů vládla Salernitana, která ještě po 32. kole byla beznadějně poslední. Čtyři výhry, jedna remíza a třináct bodů ale jihoitalský tým vystřelily mimo sestupové příčky.

V šestatřicátém ligovém kole Salernitana před vlastními fanoušky v přímém souboji o sedmnácté místo tabulky hostila Cagliari a v případě výhry by si zajistila záchranu v nejvyšší italské lize. Nadšení fanoušků po gólu Simone Verdiho z 66. minuty ovšem s příbývajícími minutami a stále početnějšími šancemi Cagliari upadalo, až úplně utichlo v deváté minutě nastaveného času po brance Altara.

Boj o záchranu je tak v stále otevřený a dvě kola před koncem, i díky bláznivé výhře Benátek 4-3 nad Bologní, není o sestupujících rozhodnuto. Díky remíze Salernitany s Cagliari nadále sestup do Serie B riskuje šest posledních týmů. Záchranu v lize nemá jistou Sampdorie ani Spezie na patnáctém a šestnáctém místě. Aktuálně sedmnáctá Salernitana bude muset v posledních dvou kolech zabrat, aby nepřenechala sovu pozici aktuálně osmnáctému Cagliari. Sardové, pokud udrží svou pozici, v boji o setrvání v italské Serii A vyzvou třetí celek druhé ligy. Sestupující pozice dvě kola před koncem ligy okupuje devatenáctý Janov a téměř beznadějně poslední Benátky.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články