Zpět na » Serie A » Milinkovič – Savič na odchodu z Lazia, zamíří do Juventusu?

Serie A - Milinkovič – Savič na odchodu z Lazia, zamíří do Juventusu?

Milinkovič – Savič na odchodu z Lazia, zamíří do Juventusu? © news.victorspredict.com - Stane se Milinkovič - Savič letní posilou Juventusu?

0

Líbilo se

03.05. - Srbský záložník, Sergej Milinkovič - Savič, na konci letošní sezóny opustí Lazio Řím. Stane se tak po vzájemné dohdoě s vedením klubu a odehraných sedmi letech v dresu biancocelesti. Vysoká přestupní částka ale donutí mnoho zájemců odstoupit ze hry ještě dříve, než bude „aukce“ zahájena.

Sergej Milinkovič - Savič je bez pochyb nejlepším záložníkem italské Serie A a patří mezi top 5 záložníků Evropy. Letošní čísla potvrzují skvělou formu. Srbský záložník se poprvé v kariéře prostřílel k double-double, což je dvojciferné číslo vstřelených branek a asistencí. To, že je Lazio na cestě za šestou účastí v pohárové Evropě v řadě, je zásluhou především Milinkoviče - Saviče.

Ani účast pravděpodobně v Evropské lize ovšem tentokrát už nebude stačit na to, aby srbský záložník zůstal v Římě. Cítí, že v sedmadvaceti letech je nejvyšší čas na změnu a krok výše v kariéře. Ke cti oběma stranám, hráči i klubu, že se tak děje po vzájmené dohodě. Milinkovič - Savič své rozhodnutí komunikoval vedení klubu v dostatečném předstihu a prezident Claudio Lotito ví, že má jedinečnou šanci na zpeněžení své největší hvězdy.

Těžko bude Lazio požadovat 120 milionů eur, na které si hráče cenila před několika lety. Vyvolávací cena se ale jistě bude pohybovat okolo 80 milionů eur. Na dveře sídla římského klubu klepe hned několik zájemců, v první řadě Juventus. Turínský klub douhou dobu považuje srbského záložníka za ideální posilu středové řady a trenér Allegri by udělal cokoliv, jen aby o mohl trénovat. Vedení bianconeri je v pravidelném kontaktu s hráčovým agentem, Matejou Kezmanem, a zdá se, že dohoda o výši platu a délce smlouvy by byla jednoduchá.

Juventusu ovšem, dříve než bude utrácet za nové posily, potřebuje prodat přebytečné hráče a těch má v týmu více než dost. Dalším pretendentem v pořadí tak je Manchester United, jehož zájem je podle tisku velice vážný a v brzké době bychom se měli dočkat konkrétní nabídky na hráče. Red Devils připravují první nástřel, který by se neměl příliš vzdalovat od požadované tržní hodnoty hráče. V pozadí zatím celou situaci monitoruje PSG, v jehož vedení sedí Leonardo, který má pro srbského záložníka slabost už od doby, kdy působil v AC Milán.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ten měl být dávno v United místo kupování nějakých Fredů. Chápu Žužého lásku k negrům, ale doby, kdy mu Drogba rozkuřoval ptáka byly dávno pryč. Zamořil nás akorát nepřizpůsobivými černochy a doteď z toho vzpamatováváme...

AVSuvorov
Nejnovější články