Zpět na » Serie A » AC Milán na prodej za 1,1 miliardy dolarů

Serie A - AC Milán na prodej za 1,1 miliardy dolarů

AC Milán na prodej za 1,1 miliardy dolarů © goal.com - Změní AC Milán v příštích týdnech vlastníka?

1

Líbilo se

18.04. - Investiční fond Elliot, který se stal vlastníkem AC Milán v roce v létě 2018 a vytáhl klub zpět do záře reflektorů Serie A, dostal v minulých dnech nabídku na prodej klubu od poslečnosti Investcorp. Jednání byla potvrzena, mluví se o částce okolo 1,1 miliardy dolarů.

Skutečnost, že investiční fond Elliott, byl předurčen k tomu, aby jednoho dne prodal svých 99,93% akcií bylo téměř jisté. Možná je ale překvapivé, že k novému prodeji milánského klubu by mohlo dojít tak brzy. Kdy? Do konce sezóny se pravděpodobně nic zásadního nestane, ale pokud se jednání budou vyvíjet dobře, mluvíme spíše o týdnech než o měsících.

Fond Investcorp byl založen v Bahrajnu, ale pobočky má po celém světě (celkem v 13 zemích). Stojí za ním státní fond Abu Dhani Mubadala, který zskal 20% akcií. Fond Investcorp spravuje celkem 40 miliard dolarů a jeho cílem je dosažení až 100 miliard dolarů. Kdo ví, zda další investicí nebude AC Milán. Italský tisk každopádně tvrdí, že se nejedná o jedinou nabídku, který současný vlastník AC obdržel. Podle neodtajněných zdrojů měla nabídku předložit také rodina Rickettsových, která již v minulosti projevila o koupi AC Milán zájem a dále minimálně jeden další zájemce.

Nebylo by to překvapivé. Stačí si uvědomit, kolik zahraničních majitelů se v posledních letech v italském fotbale usadilo a zejména pokud si představíme, že jen málo klubů na trhu má po ekonomické stránce natolik zdravý rozpočet jako AC Milan. Rossoneri od svého přechodu pod investiční fond Elliot nemají žádné dluhy vůči držitelům dluhopisů, zahájili důslednou restrukturalizaci rozpočtů, mohou se spolehnout na mladý tým s rostoucím potenciálem, silnou značku, sportovní výsledky a velice reálnou naději na návrat do Ligy Mistrů, mohou nabídnout i projekt na nový stadion.

AC Milán v posledních týdnech tlačil na stavební úřady, aby zrychlily proceduru nebo alespoň potvrdily časový rámec pro výstavbu stadionu. Ve světle nových informací to bylo jednoznačně proto, aby AC nalákalo další potenciální kupce. Klub je lákavým soustem, podle agentury Reuters zahájili Investcorp a Elliott jednání, jehož exkluziivita vyprší za 14 dní, do té doby tedy musí padnout rozhodnutí, případně bude moci do hry přistoupit další zájemce. Agentura Bloomberg stanovila cenu za převod vlastnictví, měla by se pohybovat na 1,1 miliardy dolarů.

Pokud se výše uvedená částka potvrdí, pak fond Elliott na AC Milán vydělá prodejem 400 milionů dolarů (700 milionů dolarů byla investice Elliottu v létě 2018). Zahájení jednání mezi oběma stranami potvrdilo také bahrajnské velvyslanectví prostřednictvím tweetu. „Bahrajnská společnost Investcorp, která spravuje aktiva, zahájila exkluzivní jednání o koupi italského klubu AC Milán za 1,1 miliardy dolarů. Společnost Investcorp byla založena v roce 1982, nabízí diverzifikované a globální ivnestiční portfolio a spravuje aktiva v hodnotě přes 42 miliard dolarů po celém světě.“

V následujících dnech bude probíhat takzvaná due diligence, tedy hloubková analýza a kontrola dat, která je přípravou na prodej společnosti. K uzavření by mohlo dojít do konce května, tedy zhruba v době, kdy končí italská ligová soutěž. O koupi jedná osobně výkonný prezident arabského fondu, Mohammed Al Ardhi.

Andrea Suttnerová / corriere.it, corrieredellosport.it, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články