Zpět na » Serie A » AS Řím se rozloučilo se snem Ligy Mistrů, mladí hráči ale nezklamali

Serie A - AS Řím se rozloučilo se snem Ligy Mistrů, mladí hráči ale nezklamali

AS Řím se rozloučilo se snem Ligy Mistrů, mladí hráči ale nezklamali © thesun.co.uk. fotbalportal.cz - José Mourinho

1

Líbilo se

20.02. - Seznam hráčů, které mají gialorossi aktuálně na marodce by sám o sobě stačil k tomu, aby tým mohl postavit na hřiště základní jedenáctku. Trenér Mourinho v Římě řeší složitou situaci a marodka se nevyprazdňuje. Je tak pochopitelné, že herní krize AS se projevuje propadem v tabulce.

Desítka hráčů na marodce a třetí remíza v řadě. Takový je aktuální účet giallorossi v italské Serii A. První čtyři příčky zajišťující Ligu Mistrů v příštím roce se vzdalují a jediné co ještě Řím může, je začít stavět na juniorech. Ano, protože právě mladí hráči, které v zoufalství Mourinho v sobotním utkání poslal na hřiště, zachránili trenérovi krk.

Utkání s Veronou bylo jako na houpačce. V každém poločase tahal za kratší kus jeden tým. Úvod utkání patřil bez pochyby hostům a skvělému Barákovi, který si připsal již svůj desátý gól v sezóně. Stal se tak prvním záložníkem Hellas Verona, který dokázal vstřelit více než deset branek v jedné sezóně a s každým dalším utkáním je větší a větší modlou fanoušků.

V druhém poločase se ale útočné pušky Verony zasekly a přišla řada na domácí. José Mourinho při absenci mnoha klíčových hráčů a v zoufalé pozici, kdy byl tým vypískán při cestě do šatny, do hry pustil mladé hráče. Zalewski (ročník 2002), Volpato (2003) a Bove (2002) zcela změnili tvář Říma a zabránili ponížení domácích před vlastními fanoušky. Remíza 2-2 neřeší problémy giallorossi a trenér Mourinho to moc dobře ví. A tak jsou zpět komentáře ohledně trenérových schopností opravdu vést Řím.

V závěru utkání José Mourinho viděl červenou kartu poté, co na hlavního rozhodčího gestikuloval a naznačoval rukou telefonování. Otec rozhodčího Pairetta byl totiž v rámci Calciopoli v roce 2006 obviněn z ovlivňování zápasů za pomocí švýcarských sim karet a trenér Mourinho měl potřebu mu to připomenout. José Mourinho nikdy nebyl běžným trenérem, nikdy nebude. AS Řím vyhrává, Mourinho je idolem fanoušků, AS Řím prohraje, Mourinho nestojí ani za zlámanou grešli. Mourinho hráče trénuje a připravuje na utkání, je zodpovědný za jejich fyzičku, ale na hřišti už jsou všichni sami za sebe. José Mourinho je odpovědný za špatné výsledky AS, ale není sám.

Na zápasy AS Řím v Serii A si můžete vsadit s nejlepšími kurzy u Fortuny!

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články