Zpět na » Serie A » Edin Džeko fotbalový důchod ješte neplánuje

Edin Džeko fotbalový důchod ješte neplánuje

Edin Džeko fotbalový důchod ješte neplánuje © northweststar.com - Edin Džeko

1

Líbilo se

12.02. - Bosenský útočník Interu Milán, Edin Džeko, má se svým týmem skvěle rozjetou sezónu. Nerazzurri jsou ve hře o všechny trofeje a věří, že i letos pozvednou nad hlavu pohár pro vítěze Serie A. Rád by jim k tomu dopomohl co největší mírou i Edin Džeko a zároveň odhání pomyšlení, že by jednalo o poslední sezónu.

Jen pár hodin před utkáním Interu Milán na horké půdě Neapole se Edin Džeko pro novináře rozpovídal o tom, jak došlo na to, že se stal hráčem Interu a také o tom, že končit s fotbalem ještě nehodlá.

Když v létě 2021 přišel Edin Džeko do Interu Milán, aby převzal místo po Romelu Lukakovi, dostal do vínku i nelehká očekávání. Nerazzurri šli do sezóny s předsevzetím, že získají celkově dvacátý ligový primát a zopakují tak úspěch z loňského roku. Edin Džeko se ale ocitl v nekomfortní situaci, do Interu totiž přestupovat nechtěl. Vlastně neměl vůbec v plánu odejít z AS Řím.

Letos v létě to bylo snad poprvé, co jsem si řekl, že nikam jít nechci. Rok předtím zkoumal terén Juventus, před dvěma lety o se mě zajímal Inter, ale nikdy se nic nestalo. Věřil jsem tedy, že nikam nepůjdu. Po příchodu trenéra Mourinha na lavičku jsme spolu mluvili o tom, že mi brzy skončí smlouva, ale že chci odevzdat týmu vše a následně můžeme společně zvážit budoucnost. Jenže o pár dní později vedení klubu přivedlo Abrahama a vlastně mi naznačilo, že si mohu hledat nové angažmá. A Inter se opět ozval...“, popsal divokou situaci okolo letního přestupu Edin Džeko.

Po zklamání z odchodu se ovšem Džeko velice rychle adaptoval na odlišný styl hry a stal se základním stavebním kamenem Interu Milán. Tým je v současné sezon stále ve hře o všechny trofeje, ale v Lize mistrů k němu los byl nemilosrdný. Džeko si zahraje proti bývalým kolegům z AS Řím, Alissonovi, Salahovi a Milnerovi.Liverpool je favoritem, ale pořád je to jen hra a my jsme silný soupeř. Nejsme typickým italským klubem, který hraje z defenzívy. Před utkáním si určitě s bývalými spoluhráči promluvím, v Římě mi pomohli stát se tím, čím jsem nyní. Hráli jsme spolu více než dva roky a dotáhli jsme to až do semifinále Ligy Mistrů.

Pětatřicetiletý bosenský útočník má před sebou poslední rok smlouvy, ale jak se zdá, kopačky na hřebík pověsit neplánuje. „Nikdo neočekával, že Inter bude první v tabulce, ale já jsem z ničeho neměl strach. Hrajeme dobře a věřím, že v tom budeme pokračovat. Vyhráli jsme po deseti letech Superpohár a dostali jsem se do osmifinále Ligy Mistrů také po deseti letech. Momentálně trénuji a hraji více, než kdy předtím. Před a po tréninku se soustředím na uvolňovací cvičení, abych přdešel zranění. Na odchod do fotbalového důchodu nemyslím. Mluvil jsem s mnoha dnes již neaktivními hráči a spousta z nich litovala toho, že ukončila kariéru příliš brzy. Kariéra je jen jedna a já chci jještě hrát dlouho,“ plánuje si budoucnost Edin Džeko.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Nejnovější články