Zpět na » Serie A » Co bude s Arturo Vidalem? Nadcházející týdny napoví

Co bude s Arturo Vidalem? Nadcházející týdny napoví

Co bude s Arturo Vidalem? Nadcházející týdny napoví © eurosport.com - Arturo Vidal

1

Líbilo se

10.02. - Chilský reprezentační záložník většinu své kariéry spravedlivě podělil mezi italskou a německou ligu s dvouletou zastávkou v Barceloně. V posledním působišti, Interu Milán, si ale nikdy nedokázal získat fanoušky na svou stranku a většina z nich by si přála, aby odešel z klubu co nejdříve.

Vztah mezi Arturo Vidalem a tifosi vedoucího celku Serie A se opět začíná vyostřovat. V pohárovém utkní proti Liverpoolu se Inter bude muset obejít bez Nicolo Barelly a na jeho místo trenér pravděpodobně nasadí chilského záložníka. A toho se s ohledem na poslední výkony fanoušci děsí a žádají, aby se klub hráče doslova zbavil.

Stávající smlouva Vidalovi končí v létě 2023, přičemž v červnu tohoto roku se klub zavázal Vidalovi navýšit plat. Nyní to ale spíše vypadá, že se v létě bude lámat chléb a obě strany se vydají vlastní cestou.

V posledních týdnech se Vidalovi sešlo hned několik konkrétních nabídek k přestupu, které ale chilský reprezentant odmítl kvůli tomu, že by rád sezónu dohrál v Interu a je přesvědčen, že se mu podaří probojovat stabilně do základní sestavy. V létě by se ovšem nabídky Marseille, Galatasaraye a Flamenga mohly opět vrátit do hry.

Artur Vidal ovšem situaci vidí diametrálně odlišně. Celou svou kariéru odehrál v Serii A, Bundeslize a La lize, považuje se tedy za hráče první kategorie a nechtěl by se pouštět do ligy, která nepatří mezi Top 5. Zvažoval by tedy případnou nabídku pouze z Premier League a v případě neúspěšných námluv by vzal zavděk také některou z jihoamerických soutěží.

Nezapomeňme ale, že vedení Interu Milán má k dispozici eso v rukávu. Pokud by se nepodařilo Arturo Vidala „umístit“ do jiného klubu, může aktivovat výstupní klauzuli. Ta praví, že lze smlouvu mezi Vidalem a Interem rozvázat předčasně za předpokladu, že nerazzurri vyplatí chilskému záložníkovi 4 miliony eur.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články