Zpět na » Serie A » Ibra v AC Milán – skončí v létě nebo ještě jednu sezónu bude hrát?

Ibra v AC Milán – skončí v létě nebo ještě jednu sezónu bude hrát?

Ibra v AC Milán – skončí v létě nebo ještě jednu sezónu bude hrát? © spiegel.de - Zlatan Ibrahimovič slaví svou jubilejní branku

2

Líbilo se

30.01. - Kvůli zranění v očekávaném a sledovaném utkání AC Milán - Juventus má švédský nacionál moře času na přemýšlení, jak se bude vyvíjet jeho kariéra. Je jarní část sezóny tou poslední Ibrovou v AC nebo si působení Zlatan prodlouží ještě o jeden rok?

Zranění v utkání AC Milan - Juventus hraném minulou neděli vyřadilo na několik dní Zlatana ze hry. Nešlo tedy o nic vážného, ale v hlavách fanoušků vyvstal jiný otazník? Co když švédskému útočníkovi začíná docházet palivo?

Zlatan Ibrahimovič je záhada sama, zatímco na Instagramu vyvěsil svou fotografii z léta se zavádějícícm popisem „poslední mohykán“ a fanoušci řeší, co tím myslí, hráč samotný se připravuje na příští Derby della Madonnina. Pro Ibru to bude již desáté, k prvnímu nastoupil v roce 2010, a od té doby uplynula spousta vody společně se změnami klubů, desítkami gólů ale i zraněními.

Poslední týden byl jako na kopíráku. Branka proti Venezii, oslavy dalšího osobního milníku a pak zranění v zápase proti Juventusu. Zánět achylovky je Zlatanův starý známý, tentokrát postihl šlachu v levé noze. Útočník AC Milán se čtyřmi křížky na krku ale ručník do ringu nehodil. Nastoupil přizpůsobený trénink pod dohledem lékařského týmu a doufá, že derby stihne.

Vedení AC Milán ovšem ani tak netrápí, zda Ibra derby stihne nebo ne. Otázku si klade jinou: zvládne Zlatanovo tělo další sezónu v první linii? A zde vyvstává možný problém. Ibrahimovič totiž není žádný komparzista a v týmu, ve kterém by ze zdravotních důvodů nebo z rozhodnutí vedení neměl mít hlavní roli, hrát nebude. A právě proto již v lednu začínají rossoneri plánovat posily, které by chtěli přivést v letních měsících.

Rozhodnutí bezpochyby padne po vzájemné dohodě, vlastně žádné jednání v nejbližší době ani není plánované. Problém by se měl vyřešit sám. Pokud Ibrovo zdraví dovolí a chuť hrát bude stejná, prodloužení smlouvy přijde takřka automaticky. Pokud by se ale opakovaná zranění a pokročilý věk měl stát problémem, AC Milán musí mít v záloze alternativu.

Rossoneri a Ibrahimovič, to je pevný svazek, který uzrál v průběhu let. Zlatan v dresu AC nastoupil k 151 utkáním, z nich 134 v základní sestavě a nastřílel v nich 92 branek. V současné sezóně je zatím na osmi brankách, každopádně je nejlepším střelcem týmu. Bohužel ale přibývá zápasů, do kterých ibra nemůže nastoupit právě kvůli zdravotním problémům. Jen v této sezóně už je to osm utkání. Zlatan Ibrahimovič nikdy o ukončení kariéry nemluvil, je to jediný soupeř, ze kterého má respekt a se kterým se utkat zatím nehodlá. Brzy ale bude muset.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články