Zpět na » Serie A » Venezia FC podepsala kamerunského lva

Venezia FC podepsala kamerunského lva

Venezia FC podepsala kamerunského lva © chalcio.com - Jean-Pierre Nsame

1

Líbilo se

30.01. - Fotbalový klub z Benátek do jarní části sezóny vyzbrojil útočné řady. K týmu se připojí bomber kamerunské národnosti, Jean-Pierre Nsame. Benátčané ho ulovili ve švýcarské lize, kde podává dlouhodobě nadstandartní výkony a honosí se dvěma tituly krále střelců.

Venezia FC si v předvečer posledního přestupového dne nachystala dárek pro své fanoušky. S Young Boys se dohodla na hostování s opcí v případě záchrany v nejvyšší italské lize. Poplatek za transakci 3,5 milionu eur. Při aktuální téměř dvojnásobné hodnotě hráče se zdá jít o velmi výhodný obchod.

Jean-Pierre Nsame je dvojnásobný nejlepší střelec švýcarské Super League a přesto, že ho zranění achylovky drželo mimo hru posledního třičtvrtě roku, i letos to vypadá na slibný příděl gólů.

Venezia FC nebyl jediným klubem, který se o kamerunského útočníka zajímal. Na cílové pásce ale dokázali Benátčané předběhnout konkurenci ze Sampdorie a pojistili si osmadvacetiletého hráče. Za půlroční hostování Young boys zaplatí půl milionu eur a další 3,5 miliony poputují do kasy švýcarského mistra v případě, že se Venezie zachrání v Serii A.

Jean-Pierre Nsame fotbalově vyrostl v klubu Angers, který se postaral také o jeho první profesionální zápas. Stalo se tak v roce 2012 v druhé francouzské lize. Po hostování v Carquefou a Amiens následoval přestup do švýcarského Servette, kde se stal ve své první sezóně v klubu ligovým králem střelců a odměnou mu byl přestup do Young Boys. Ani v Bernu ho střelecká můza neopustila a během 173 utkání nastřílel dalších 98 branek.

Andrea Suttnerová / sport.sky.it

Nejnovější články