Zpět na » Serie A » Curva Fiesole, radikální fans Fiorentiny, si servítky neberou

Serie A - Curva Fiesole, radikální fans Fiorentiny, si servítky neberou

Curva Fiesole, radikální fans Fiorentiny, si servítky neberou © dreamstime.com - Curva Fiesole, Fiorentina

0

Líbilo se

29.01. - Nejznámnější fanouškovské jádro toskánského klubu, Curva Fiesole, nebrala vůbec žádné ohledy a v oficiálním prohlášení tvrdě zkritizovala vedení Fiorentiny za to, že prodala největší hvězdu právě do Juventusu. A na Vlahovičovi Curva Fiesole také nenechala nit suchou...

Nejzarytější příznivci Fiorentiny, Curva Fiesole, vydala v sobotu oficiální komentář k událostem uplynulého týdne a dotazuje se, proč klub posiluje úhlavního nepřítele a přímého konkurenta, Juventus Turín.

A je to zase tady. Další človíček bez koulí, cti a s nulovým respektem, který odchází do klubu bez jakékoliv identity a sounáležitosti. Další vedení klubu, které se nejdříve honosí láskou k barvám Fiorentiny a pak udělá přesně to samé, co jeho předchůdci: prodá nejlepší hráče dlouholetým rivalům.

Asi už nás nic nemůže překvapit, ale my si nebudeme rvát vlasy, že jsme přišli o dalšího šaška. Ale rádi bychom vysvětlení od toho, ke komu fanoušci shlížejí s důvěrou. Od Vás, pane prezidente. Co Vám napovídali, aby Vás přesvědčili k prodeji? Vás, který jste před malým dítětem přísahal, že už dalšího hráče neprodáte? Můžete si podat ruku s Baronem, který Vás dokázal přesvědčit. Jaké argumenty použil? Co Vás přimělo k této operaci? Ano, přinese nám peníze, ale Vy jste ztratil svou tvář před celým městem a nejen to.

Jak jste mohl obchodovat s někým, kdo představuje absolutní zlo, proti kterému jste ještě včera bojoval? Hrdě jsme si mysleli, že černé období kapitálových zisků a podníkání s nepojmenovatelným je za námi, ale v mžiku jsme zase zpět. Město se náhle ocitlo opuštěné a zrazené.

Asi by bylo správnější, kdyby na Ponte Vecchio nevisela tvář Vaše, ale těch, kdo Vás donutili takový krok udělat. My nemilujeme Fiorentinu kvůli pohárům a vítězstvím. Naší největší výhrou je právě to, že jsme Florenťané, milujeme barvy Fiorentiny a její identitu.

Stáli jsme bok po boku ve všech bitvách, do kterých jste se pustil. Od stadionu až po sportovní centrum v boji za změnu systému, který známe už desítky let. Nejsme připraveni na to, že někdo bude šlapat po našem fanouškovství. A už vůbec ne něčím, co připraví Vaši markeťáci, kteří podle nás vůbec nereprezentují Fiorentinu.

Pane prezidente, Fiorentina a celé město Vás potřebuje. Čekáme, že to pochopíte. Jsou před námi další bitvy, ve kterých třeba rozpláčeme ty, kdo od nás pod rouškou noci prchali jako zbabělci.“

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 30.01. Odpovědět

Nevyměknem!

peeko83
Nejnovější články