Zpět na » Serie A » AC Milán pod trenérem Piolim výrazně omlazuje

Serie A - AC Milán pod trenérem Piolim výrazně omlazuje

AC Milán pod trenérem Piolim výrazně omlazuje © -

2

Líbilo se

14.01. - Vzpomínáte si ještě na sezónu 2011/2012? V posledním domácím zápase se s fanoušky loučil Pippo Inzaghi a současně s ním ve stejném roce pověsil kopačky na hřebík Gattuso, Nesta, Zambrotta, Seedorf a Van Bommel. AC Milán se několik sezón potýkal s nejvyšším věkovým průměrem, to už je ale dávná minulost a nyní se rossoneri mění na "Baby Milan".

Trenér Stefano Pioli rapidně omlazuje řady AC Milán, pod jeho taktovkou se do sestavy rossoneri podívalo už šest odchovanců juniorky a zdá se, že se nebude jednat o konečné číslo. Emil Roback se debutem v pohárovém utkání zařadil mezi mladíky, kteří na sebe oblékli v soutěžním utkání dres AC Milán. Před Robackem se to povedlo dalším pěti rossoneri, ale také třeba Cataldimu, Vlahovičovi, Sottilovi, Pinamontimu. Pioli se na trenérské lavičce během své kariéry nikdy nebál dávat prostor mladým hráčům.

Daniele Maldini

To, že rodinná tradice Maldini pokračuje, je z části zásluhou také Stefana Pioliho. Prvním z mladých rossoneri, kteří si pod trenérem zakusili jaké to je hrát v Áčku, byl právě Daniele Maldini. V únoru 2020 zasáhl do utkání s Veronou pod bedlivým dohledem otce Paola. V utkání proti Spezii v roce 2021 si připsal první přesný zásah a v pohárovém utkání s Janovem se dočkal i základní sestavy. Dvaadvacet utkání, jeden gól. Takové jsou dosavadní statistiky záložníka Daniela Maldiniho.

Lorenzo Colombo

Útočník milánské juniorky si připsal první utkání v červnu 2020, když odehrál pět minut v pohárovém utkání proti Juventusu. Od té doby stihl zasáhnout do jedenácti utkání a jednou skórovat v zápase s Bodoe. Následovalo hostování v Cremonese, kde se mladý talent rozvinul naplno - osmnáct utkání, šest branek. Lorenzo Colombo má teprve devatenáct let a AC Milán jej má na hostování pod drobnohledem.

Marco Brescianini

Záložník Brescianini do velkého fotbalu naskočil v utkání mezi AC Milán a Cagliari v srpnu 2020. Debutoval v odloženém utkání covidové sezóny a následně se přesunul na hostování do Virtus Entella. V druhé italské lize stihl vstřelit dvě branky a nyní bojuje v barvách Berlusconiho Monzy.

Giacomo Olzer

Olzer podobně jako další hráči debutoval v pohárovém utkání. K dispozici dostal poslední čtvrthodinku v utkání v Turíně, ale do vítězné loterie pokutových kopů nezasáhl. Rodák z Nogareda má dvacet let a obrovský přehled na hřišti. V létě byl vyměněn do Brescie za Tonaliho a v Serii B zatím posbíral čtyři starty. AC Milán na hráče nadále drží přednostní právo na možný odkup zpět.

Luka Stanga

Mladý obránce Luka Stanga si svou chvíli slávy užil v ligovém utkání Venezia - Milan, kdy přišel na hřiště za střídajícího Florenziho. Luka má neuvěřitelnou techniku a v defenzívě dokáže hrát kdekoliv. Tohoto moderního obránce si AC Milán vyhlédlo v jeho pouhých šesti letech a z Credery ho přetáhlo do AC. Ročník 2002, Luka Stanga svůj život dělí mezi fotbal a studium. V minulém roce si v přátelském utkání připsal první přesný zásah a následovala nabídka první profesionální smlouvy.

Emil Roback

Emil Roback je útočník, který do AC Milán přišel z Malmoe. Nehledejme v něm ale nového Ibrahomoviče. Pioli Robackovi umožnil debut v pohárovém utkání Milan - Genoa a Emil trenérovi veřejně poděkoval za tuto možnost na sociálních sítích. V juniorce AC Roback v šestnácti utkáních vystřihl šest branek a vypadá to, že přestupní částka 2 miliony korun nebyla vůbec nedhodnocená. Idolem mladého útočníka je Henry a připouští, že před každým utkáním sleduje videa svého oblíbence. V roce 2019 si oblékl poprvé také dres U16 Švédska a za důvěru se trenérovi odvděčil hattrickem.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články