Zpět na » Serie A » Maldini junior ve stopách svého slavného otce

Serie A - Maldini junior ve stopách svého slavného otce

Maldini junior ve stopách svého slavného otce © www.goal.com - Daniele Maldini v dresu rossoneri

0

Líbilo se

13.01. - Daniele Maldini, pokud se nestane něco nepředvídatelného, si ve čtvrtek večer obleče dres milánského AC a poprvé nastoupí v základní sestavě. Debut v dresu rossoneri si odbude v pohárovém utkání proti FC Genoa, úplně stejně jako jeho otec před 37 lety.

Psal se 21. srpen 1985 a mladičký osmnáctiletý Paolo Maldini se chystal ke svému prvnímu utkání v dresu rossoneri. Stalo se tak v pohárovém utkání proti ligurskému týmu. Od té doby z Paola Maldiniho vyrostl nejdříve stabilní hráč základní sestavy, později kapitán a legenda rossoneri. Nyní se ve stejných stopách vydá i Daniele Maldini, který si odbude navlas stejný debut.

Paolo a Daniele Maldini budou mít další věc, která je bude navždy spojovat. První oficiální utkání v základní sestavě odehrané proti stejnému týmu. Osud rozhodl, že otec i syn, si poprvé dres AC obléknou na stadionu Paolo Ferrari v Janově.

21. srpna 1985 vyběhl mladý Paolo Maldini na trávník v Janově, měl za sebou jedno jediné odehrané utkání v AC z předchozí sezóny. Trenér Liedholm se ho rozhodne vyzkoušet na levé straně obrany. Utkání skončí 2-2 po brankách Miletiho a Virdise. Na druhém křídle AC se proháněl Mauro Tassoti, dnes večer se posadí na lavičku Janova a bude sledovat, jak si s debutem poradí Maldini junior.

Trenérovi AC Milán, Stefanovi Piolimu, se Daniele Maldini vždy líbil. „Pracuje na sobě svědomitě a roste z něj velký hráč. Oproti loňkému roku se neuvěřitelné zlepšil.“ Daniele Maldini není hráč základní sestavy, není to zatím hráč, který by rozhodoval utkání, ale nějaké náznaky už tu jsou. Zářijové utkání proti Spezii rozhodl přesnou hlavičkou.

Od 50. let v Serii A nikdy jméno Maldini nechybělo. Rodinná tradice pokračuje. V Udine Paolo Maldini střídal v průběhu utkání a stal se nejmladším hráčem historie AC Milán, Daniele Maldini si na stejném stadionu připsal asistenci na gól Zlatana Ibahimoviče. Od té doby se na hřišti objevuje spíše sporadicky, ale není se čemu divit. Daniele Maldini má 20 let a celou kariéru ještě před sebou.

Na pozici krajního beka se v AC tvoří pořadník. Pět minut proti Cagliari, nějaká minutka v utkání s Juve, hodinka hry proti Spezii, poločas s Veronou... Nějakou minutku posbíral i v Lize mistrů. Suma sumárum deset odehraných utkání, 157 minut a jeden vstřelený gól. Ve čtvrtek večer poprvé v základní sestavě. Otec Paolo na tribuně bude držet palce a možná si vzpomene na to, jak se cítil před lety on sám. Historie se opakuje, kruh se uzavřel.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články