Zpět na » Serie A » Spasitelem Regginy má být zkušený Ulivieri

Serie A - Spasitelem Regginy má být zkušený Ulivieri

Spasitelem Regginy má být zkušený Ulivieri © lastampa.it - Renzo Ulivieri

4

Líbilo se

03.11. - Na lavičce klubu z Kalábrie seděl do minulého kola nejmladší kouč Serie A, Massimo Ficcadenti. Neuspokojivé výsledky Regginy a její propad na poslední místo v tabulce však přiměly klubové vedení k výměně trenéra. V Neapoli již povede tým prezidenta Fotiho Renzo Ulivieri. Ten bude pro změnu jednoznačně nejstarším mužem mezi italskými prvoligovými trenéry.

Massima Ficcadentiho (40 let), jenž v Serii A sbíral první zkušenosti, střídá o generaci starší Renzo Ulivieri (66). Ulivieri již prostřídal několik štací. Koučoval například Boloňu, Cagliari, Parmu i Neapol, na jejíž půdě absolvuje v neděli premiéru co by trenér Regginy. V současné době Renzo Ulivieri předsedá Asociaci italských fotbalových trenérů (AIAC). Poprvé si trenérské řemeslo vyzkoušel ve stejném roce, kdy se Ficcadenti narodil. Ulivieri je hned o deset let starší než Claudio Ranieri, kouč Juventusu. Právě on byl dosud nejstarším kormidelníkem Serie A.

Ulivieriho cílem bude stabilizovat mužstvo a dovést Regginu k záchraně. Kalábrijci se zatím nedokázali vyrovnat s odchodem Waltera Mazzarriho do Sampdorie. Mazzarri si v Reggiu di Calabria získal během tří let pověst uznávané trenérské osobnosti.

Ficcadenti je druhým odvolaným koučem v této sezóně Serie A. Jako první se poroučel po 7. kole z lavičky Livorna Fernando Orsi. Své místo přenechal Giancarlovi Camolesemu.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články