Zpět na » Serie A » AC Milán zmerčilo nechtěného snajpra Realu Madrid

AC Milán zmerčilo nechtěného snajpra Realu Madrid

AC Milán zmerčilo nechtěného snajpra Realu Madrid © Sky Sports - Najde Luka Jović útočiště na severu Itálie?

0

Líbilo se

23.12. - Restart skomírající kariéry vyhlíží Luka Jović a možná by se mu jej mohlo dostat na Apeninském poloostrově. Od lukrativního přesunu k Los Blancos se srbský forvard dosud nedokázal adaptovat na španělskou kopanou a vypadnul z okruhu oblíbenců trenéra Zinédina Zidana. Avizované stěhování na San Siro by znamenalo vysvobození pro obě strany.

Dnes 22letý fotbalista přestoupil do španělské metropole v létě 2019 za neskromných 63 miliónů euro, tuto částku však svému novém zaměstnavateli splatil jen stěží. Celkem za Real naskočil do 32 soutěžních utkání, v nichž dokázal skórovat pouze dvakrát. Pro porovnání, v dresu Eintrachtu Frankfurt, odkud na Pyrenejský poloostrov šel, mu 75 zápasů stačilo na 36 přesných zásahů.

V letošní sezóně už Jović, ačkoliv Bílý balet přes léto nepřivedl žádnou posilu na hrot útoku, hraje vyloženě druhé housle. Napříč Ligou mistrů a LaLigou odehrál jen 208 minut, gólově se prosadit nedokázal.

Přeci jen ale pro některé světové velkokluby neztratil potenciál. Jmenovitě se jedná o milánské AC, které si dělá ambice, že by mohlo v Jovićovi znovu zažehnout ztracenou jiskru. 182 centimetrů vysokého hráče, který má v Madridu platnou smlouvu do roku 2025, prý Rossoneri chtějí přivést už v lednu a to prostřednictvím půlročního hostování s opcí na trvalý přestup.

Samotný fotbalista je nové šanci přesvědčit kritiky o svých kvalitách pochopitelně nakloněn. Dle zákulisních informací chová vůči italské kopané velký respekt a rád by si zkusil Serii A. Navíc by mu změna působiště umožnila začít s čistým štítem i před fanoušky. Příznivce Realu Madrid totiž opakovaným porušováním protikoronavirových opatření rozhodně nepřesvědčil.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, as.com

Nejnovější články