Zpět na » Serie A » Lednový odchod Eriksena nepřímo potvrdil ředitel Interu

Serie A - Lednový odchod Eriksena nepřímo potvrdil ředitel Interu

Lednový odchod Eriksena nepřímo potvrdil ředitel Interu © 90min.com - Převlékne znovu po roce Christian Eriksen barvy?

0

Líbilo se

01.12. - Zdá se, že osud neslavné italské anabáze Christiana Eriksena je zpečetěn. Od sledovaného přesunu z Tottenhamu Hotspur se dánský záložník dosud nedokázal sžít s prostředím na San Siru, především s trenérem Antoniem Contem si vysloveně nekápnul do noty. Vše tak nasvědčuje rychlému prodeji, jak potvrdil také dlouholetý člen vedení Giuseppe Marotta.

Eriksen si stál za novou kariérní výzvou a jeho poslední týdny strávené v dresu Spurs už byly, lidově řečeno, všelijaké. Když se v zimě letošního roku změny působiště konečně dočkal, očekávání vyletěla opět extrémně nahoru, své nepopiratelné kvality ovšem více než stonásobný reprezentant nepotvrdil.

Jeho aklimatizaci výrazně poznamenala koronavirové pandemie, ale ani po ní nepřišlo zlepšení. Dosud odehrál rodák z Middelfartu za Internazionale 35 soutěžních zápasů, v nichž se gólově prosadil čtyřikrát a třikrát asistoval. Stratég Conte jej staví výjimečně, na trávník se dostává výhradně jako náhradník.

„Pokud toho Eriksen ještě v lednu bude mít odehráno málo, sám požádá o přestup," prozradil italské odnoži Sky Sports výkonný ředitel klubu Giuseppe Marotta. „Musíme to brát bez jakýchkoliv kontroverzí, zkrátka jako nákup, který nevyšel kvůli našim taktickým požadavkům. Jeho transfer by byl, řekněme, účelný."

Marotta tím jednoznačně narážel na podstatně příznivější ekonomickou stránku věci. Na začátku kalendářního roku totiž Eriksenovi odtikával poslední půlrok smlouvy s Tottenhamem, jemuž tak nezbývalo než svůj klenot pustit podstatně sníženou sumu 27 miliónů euro. Inter, který si hráče podepsal až do konce sezóny 2023/24, tak může plně využít jeho tržní hodnoty 50 miliónů euro.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, onefootball.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články