Zpět na » Serie A » Eriksen zatím v Interu spokojen není. Nehodlám jen sedět na lavičce, řekl

Eriksen zatím v Interu spokojen není. Nehodlám jen sedět na lavičce, řekl

Eriksen zatím v Interu spokojen není. Nehodlám jen sedět na lavičce, řekl © 90min.com - Štěstí zatím na Apeninském poloostrově Christian Eriksen hledá marně

0

Líbilo se

10.10. - Jeden z nejsledovanějších přestupů letošního zimního období přílišnou chválu sklidit nemůže. Tottenham Hotspur se po dlouhém rozhodování koncem ledna rozhoupal k prodeji Christiana Eriksena do Interu Milán, kde ale lukrativní posila svůj potenciál dosud zdaleka nenaplnila. Mezi možné příčiny patří i nedostatek herního prostoru, na který si ostatně samotný Dán postěžoval novinářům při reprezentačním srazu.

Eriksenova klíčová pozice v národním výběru se pochopitelně nemění, proč však nejlepší dánský fotbalista posledních let na klubové úrovni zahřívá lavičku, tamním fandům hlava nebere. 28letý ofenzivní záložník, za nějž Internazionale vydalo 27 miliónů euro, hledá vinu spíše než u sebe na svém kouči Antoniovi Contemu.

Nemám v plánu celou sezónu prosedět mezi náhradníky. Doufám, že to není záměr klubu ani trenéra," svěřil se do novinářských mikrofonů před zítřejším duelem na Islandu. „Čeká nás ohromné množství zápasu v krátkém čase. Teď máme dokonce tři mezistátní utkání, po návratu pak začíná Liga mistrů. Jsem si jist, že svou minutáž dostanu."

Bývalý špílmachr Ajaxu Amsterdam letos odehrál v dresu Interu pouhopouhých 73 soutěžních minut. Místo ve vyvolené jedenáctce se mu přitom začalo vzdalovat již na konci loňského ročníku. Například v prohraném finále Evropské ligy se na plac dostal pouze na dvanáct minut.

Eriksen naznačil menší střet názorů s Antoniem Contem

Nyní záleží na lidech okolo. Já to vidím takto. Nacházím se v situaci, jakou jsem ještě na klubové úrovni neokusil. Po přesunu do Interu jsem zažil skvělý start, potom ale přišel koronavirus a má forma byla od té doby méně stabilní."

Fanoušci mě vnímají jako rozdílového hráče, což se během posledních měsíců nedělo. Když už máte tolik zkušeností, pobývat na lavičce je náročné na vaši trpělivost. Ono koneckonců nikdy není příjemné zůstat mimo základní sestavu."

Last minute odchod jinam ale Eriksen v plánu neměl, přestože jisté spekulace tomu v médiích nasvědčovaly. „Od svého agenta jsem žádnou zprávu nedostal. Kdyby se kolem mě skutečně něco dělo, klub a zástupci by mi to oznámili, nic podobného se však nestalo."

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články