Zpět na » Serie A » Pirlo dělá v kádru Juventusu první škrty. Smlouvy prý předčasně ukončí dvojici zkušených borců

Pirlo dělá v kádru Juventusu první škrty. Smlouvy prý předčasně ukončí dvojici zkušených borců

Pirlo dělá v kádru Juventusu první škrty. Smlouvy prý předčasně ukončí dvojici zkušených borců © 90min.com - Higuaín a Khedira možná v Turíně dohráli

2

Líbilo se

22.08. - Vedení Juventusu Turín se přes léto odhodlalo k odvážnému kroku a po nepřesvědčivé premiérové sezóně Maurizia Sarriho svého hlavního kouče předčasně zbavilo funkce. Prázdné křeslo zaplnil bývalý středopolař Staré dámy Andrea Pirlo, který ačkoliv postrádá jakékoliv předchozí trenérské zkušenosti, už začal se sebevědomou přestavbou týmu. Doplatit by na jeho příchod mohli Sami Khedira a Gonzalo Higuaín.

Oba zmiňovaní fotbalisté mají v alpském podhůří platné kontrakty ještě do konce nadcházejícího ročníku, stávající závazky by však možná ani nemuseli naplnit. Známý přestupový expert italské odnože Sky Sport Fabrizio Romano tvrdí, že Pirlo se neostýchá sáhnout k razantnímu řešení a vypovědět štědře placenému duu smlouvy.

Především snajpr Higuaín představuje pro výplatní pásku A-mužstva značnou přítěž. Týdenní gáže 32letého reprezentanta Argentiny dle dostupných zdrojů činí 240 tisíc liber, což jej v Juventusu společně se stoperem De Ligtem řadí na druhou příčku pouze za Cristiana Ronalda. Khedirův příjem 130 tisíc liber rovněž nepatří k nejnižším.

V ideálním případě by se pochopitelně Juve domluvilo na prodeji hráčů jinému celku s peněžní kompenzací, bulvární spekulace ale poptávce po Khedirovi s Higuaínem nenasvědčují. Ani jednomu se během posledních sezón příliš nedařilo a v době ekonomické nejistoty se investice do této dvojice nejeví jako výhodná investice.

Především Sami Khedira má za sebou nevalný ročník 2019/20. Vinou vážných zranění kolene a stehna odehrál defenzivně laděný záložník pouze osmnáct soutěžních utkání. Higuaín dostal od Sarriho k dispozici o poznání bohatší porci 44 zápasů, jež přetavil v jedenáct gólů a osm asistencí.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články