Zpět na » Serie A » Letošní scudetto bylo i kvůli přechodu na Sarriho filozofii mé nejtěžší, prozradil Bonucci

Serie A - Letošní scudetto bylo i kvůli přechodu na Sarriho filozofii mé nejtěžší, prozradil Bonucci

Letošní scudetto bylo i kvůli přechodu na Sarriho filozofii mé nejtěžší, prozradil Bonucci © 90min.com - Navzdory nemálo komplikacím Leonardo Bonucci s Juve nakonec dokráčel k titulu

0

Líbilo se

27.07. - V Turíně přes víkend mohly propuknout zasloužené oslavy. Juventus získal scudetto, tedy trofej pro vítěze Serie A, podeváté v řadě. Leonardo Bonucci se podílel hned na osmi z těchto triumfů, před zraky televizních kamer ovšem přiznal, že tuto mistrovskou sezónu považuje za nejkomplikovanější. Přisoudil to zejména nesnadné adaptaci na herní styl přes léto angažovaného kouče Maurizia Sarriho.

Bonucciho vztah se starou dámu přitom není zcela bez poskvrny. Ročník 2017/18 strávil v AC Milán, kde však narazil na rozložený kádr postrádající vítěznou mentalitu a hned o rok později přestoupil za 35 miliónů eur zpět pod vrcholky Alp (Milán předtím zaplatil 42 miliónů). 190 centimetrů vysoký stoper se okamžitě vrátil mezi opory a během letošní sezóny již vynechal pouze tři ligové zápasy, dva z nich vinou stopek za žluté karty.

Juve celkově vstoupilo do režimu trenéra Sarriho zdárně. První soutěžní porážka koronavirem rozvrácené sezóny přišla až 7. prosince. Jenže poté se začaly kumulovat ztráty. Mrzí zejména porážky v superpoháru a finále Coppa Italia, určité potíže oddálily rovněž definitivní stvrzení dominance na půdě Serie A.

Pro mě osobně to byl nejkrásnější titul a to právě proto, že se jednalo o ten nejtěžší. Vstoupili jsme do nové éry. Narazili jsme na překážky, ale nepřestali jsme do všeho dávat svých sto procent," řekl Bonucci pro Sky Italia.

Bonucci už si na Sarriho styl koučinku nejspíše zvyknul

Jednoduché to pochopitelně nebylo ani mimo hřiště. Svět se v průběhu tří měsíců převrátil naruby. Museli jsme se na návrat mentálně nastavit, ale dokázali jsme to. Hráli jsme pro všechny fanoušky, kteří tam s námi nemohli být."

Místy se vyskytovaly problémy s interpretací trenérovy filozofie. Stále jsme však pracovali jako tým, možná spíše jako skupina mužů než skvělých hráčů. Teď máme deset dní na odpočinek. Následně se co nejlépe připravíme na další výzvu."

A že to bude nějaká výzva. Mnozí z vás si jistě pamatují na první utkání osmifinále Ligy mistrů mezi Juventusem a Lyonem. Olympique doma mermomocí ustrážil vítězství 1:0, které jej značně přiblížilo posunu do další fáze soutěže. Bonucciho parta se před prázdnými tribunami Juventus Stadium pokusí zvrátit nepříznivý stav 7. srpna od 21:00. Proti Cagliari a AS Řím v lize pravděpodobně Sarri ušetří klíčové hráče přehnanému vytížení.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články