Zpět na » Serie A » Manchester United je podle spekulací blízko příchodu italského talentu

Manchester United je podle spekulací blízko příchodu italského talentu

Manchester United je podle spekulací blízko příchodu italského talentu © The Sun - Federico Chiesa je podle všeho vysoko na seznamu přestupních cílů United

2

Líbilo se

11.07. - Po valnou část letošního jara se vydatně hovořilo o potenciálním přestupu Jadona Sancha do Manchesteru United. Red Devils však svou pozornost kvůli astronomické ceně anglického příslibu nejspíše přesunuli na jiného křídelníka. Fiorentina už se údajně smiřuje s odchodem svého klíčového muže Federica Chiesy.

Obě strany se dle zahraničních zdrojů blíží shodě na částce 60 miliónů eur. Vzhledem k Chiesově tržní hodnotě 48 miliónů eur a smlouvě platné do června roku 2022 si tuto sumu stanovili jako minimální zástupci Fialek. United ovšem nemělo s dorovnáním požadovaného finančního obnosu problém.

Když začátkem léta takřka utichly řeči o Sanchově stěhování na Old Trafford, mnozí fotbaloví experti se domnívali, že Rudí ďáblové z jednání couvli kvůli stoupající formě osmnáctiletého Masona Greenwooda. Manchesterský celek se ale pravděpodobně pokusí najít odlišnou alternativu a skutečně doplnit ofenzivní možnosti trenéra Oleho Gunnara Solskjaera.

Federico Chiesa si možná bude zvykat na ostrovní prostředí

Pravé křídlo, kde Chiesa nejraději nastupuje, už je přitom v kádru norského kouče početně zastoupeno. Mohou na něm nastoupit zmiňovaný Greenwood, další mladík Tahith Chong a o něco zkušenější Jesse Lingard. Pádnými argumenty by však mohly být zvažovaný prodej ve špatné formě hrajícího Lingarda a posunutí Greenwooda na hrot útoku. Kometa pokoronavirové Premier League totiž v mládežnických výběrech okupovala výhradně post devítky.

Federico Chiesa se ale jeví jako ideální volba pro posílení mužstva. 22letý rodák z Janova je odchovancem Fiorentiny, se kterou posledních několik sezón bojuje o záchranu v Serii A. 29 vstřelených branek a 20 asistencí v prvním týmu možná nezní jako statistiky hodné formátu Manchesteru United, 180 centimetrů vysoký fotbalista ovšem exceluje především v mezihře.

Sedmnáctinásobný reprezentant Itálie v průměru na utkání dokončí přinejmenším jednu přihrávku do šance a dvakrát driblingem obejde soupeře. Na půdě Serie A navíc pravidelně dominuje ve statistice měřící vzdálenost uraženou s míčem. Průměrně se s balónem na kopačkách letos posunul o 157 metrů blíže soupeřově bráně každý zápas.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články