Zpět na » Serie A » Gattuso má nové trenérské angažmá, po Ancelottim převezme Neapol

Serie A - Gattuso má nové trenérské angažmá, po Ancelottim převezme Neapol

Gattuso má nové trenérské angažmá, po Ancelottim převezme Neapol © Goal.com - Gennaro Gattuso

1

Líbilo se

11.12. - Úterní večer odstartoval v médiích vlnu spekulací. Za vyhozeného Carla Ancelottiho se dosazovala všemožná jména potencionálních nástupců, byla to však nejvíce skloňovaná varianta s Gennarem Gattusem, která se přetavila ve skutečnost. Příchod jednačtyřicetiletého stratéga oznámil na Twitteru prezident Neapole Aurelio De Laurentiis.

Někdejší skvělý fotbalista začal svou trenérskou dráhu ještě na konci své hráčské kariéry, kdy ve švýcarském Sionu vypomáhal realizačnímu týmu s tvořením taktiky. Oficiálně pak převzal v létě 2013 Palermo.

Jeho premiérová štace ovšem příliš zdárná nebyla, ze sicilského města se stěhoval již po osmi zápasech. Životopis si následně obohacoval na Krétě a v Pise, od ročníku 2017/18 pak působil v klubu svého srdce. Nejdříve vedl tým AC Milán do devatenácti let, v listopadu 2017 dostal dokonce šanci u A-mužstva.

V horkém křesle skončil na San Siru ke konci minulé sezóny, po 82 zápasech s bilancí 1,73 získaných bodů na utkání. Osudovým se mu stala pátá příčka zaručující pouze účast v Evropské lize. Od té doby si hledal nového zaměstnavatele.

Na jihu Apeninského poloostrova Gattuso nahradí podstatně ostřílenějšího Carla Ancelottiho. Tomu se v uplynulých týdnech nedařilo utnout výsledkovou krizi Neapole, v kabině navíc doutnaly spory s klubovým vedením.

Krk bývalému kouči Realu Madrid či Bayernu Mnichov nezachránil ani postup ze skupinové fáze Ligy mistrů. Klubový šéf De Laurentiis nejspíše jen čekal na konec podzimní části pohárové Evropy. Neapol si s sebou táhne sérii už osmi nevyhraných ligových duelů.

Gattusovi se zatím příliš prostoru k manévrování nedostane, přestože své svěřence na tréninku poprvé vedl už ve středu. V sobotu jej hned čeká klání Serie A s Parmou, která má na kontě stejně jako Neapol 21 bodů.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články