Zpět na » Serie A » Barzagli se vrací do Juventusu. Na lavičce bude pomáhat Sarrimu

Serie A - Barzagli se vrací do Juventusu. Na lavičce bude pomáhat Sarrimu

Barzagli se vrací do Juventusu. Na lavičce bude pomáhat Sarrimu © Juventus FC - Andrea Barzagli

1

Líbilo se

26.09. - Obhajující mistr nejvyšší italské soutěže oznámil velký návrat. Nejedná se sice o nový přírůstek do již tak excelentního hráčského kádru, bývalý stoper Andrea Barzagli může ale i tak hodně pomoci. Tentokráte už legenda Juve kopačky neobuje, zastoupí pozici v trenérském štábu hlavního kouče Sarriho.

Jako oficiální funkce mu bylo přiděleno místo „technického spolupracovníka”. Lze však předpokládat, že se v praxi zastane podobných činností jak zbylí asistenti.

Z jeho cenných rad bude moci čerpat zejména stratég Maurizio Sarri, který se sám k Juventusu přesunul teprve v létě. Barzagli už zato v Turíně zvládl jako hráč bezmála tři stovky utkání, jde tedy do dobře známého prostředí.

Kariéru profesionálního fotbalisty přitom uzavřel osminásobný držitel scudetta teprve na konci loňského ročníku. Celých osm let strávil od sezóny 2011/12 pod vrcholky Alp jakožto defenzivní opora a později nezbytná součást kdysi obávané stoperské trojice Bonucci, Chiellini, Barzagli.

V úterý Juventus vyšel se zprávami o posile svého realizačního týmu na světlo světa, včera pak osmatřicetiletý veterán nastoupil do služby. Za postranní čárou by se mohl poprvé představit už tuto sobotu, kdy Juventus hostí na svém Allianz Stadium Spal.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články