Zpět na » Serie A » Chiellini si v době zranění vyzkouší netradiční funkci na lavičce náhradníků

Chiellini si v době zranění vyzkouší netradiční funkci na lavičce náhradníků

Chiellini si v době zranění vyzkouší netradiční funkci na lavičce náhradníků © 90min.com - Giorgio Chiellini

2

Líbilo se

11.09. - Klíčový stoper sice v nejbližších měsících nebude moci přímo zasáhnout do zápasů Staré dámy, i v mezidobí ale zůstane Giorgio Chiellini s týmem. Rekonvalescenci z poranění předního zkříženého vazu si zpestří v roli nehrajícího kapitána.

Osminásobný vítěz italské nejvyšší soutěže se do potíží dostal před dvěma týdny v tréninku. Ještě minulé úterý podstoupil v Rakousku operaci pravého kolene, mimo hru přitom může být až půl roku.

Kouč Maurizio Sarri však i přesto věří v pozitivní vliv Chielliniho a hodlá jeho vůdcovských schopností využít také mimo fotbalové trávníky. Zkušený stratég zarezervuje pisanskému rodákovi místo přímo mezi náhradníky, odkud může mančaftu pomoci alespoň psychickou podporou.

Neokoukanou pozici si vyzkoušel už při vítězném duelu s Neapolí. Po sociálních sítích kolovala zejména jeho momentka s Kalidouem Koulibalym. Senegalského smolaře, který si v nastavení vstřelil rozhodující vlastní gól na 4:3, po závěrečném hvizdu utěšoval Chiellini o berlích.

Odchovanec Livorna by ale nechtěl chybět ani na venkovních kláních svých kolegů. Celá akce se bude průběžně konzultovat s fyzioterapeuty a lékařským týmem tak, aby cestování nenarušilo průběh Chielliniho léčby.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články