Zpět na » Serie A » Cosmi hlásí, že je opět zde

Serie A - Cosmi hlásí, že je opět zde

0

Líbilo se

03.03. - Po více než roční pauze se do světa velkého fotbalu vrací kouč Serse Cosmi. Trenér s nezaměnitelným vzhledem, pověstný nošením kšiltovky, decentní bradky, holé hlavy a případně šály, usedne na lavičku Brescie. Klub vyznávající modrobílé barvy se nachází na dvanáctém místě v Serii B a k postupu mu může dopomoci leda zázrak.

Serce Cosmi se k vrcholnému fotbalu dostal v sezóně 2000-01, kdy kormidloval hráče Perugie. Během čtyř sezón si získal patřičný respekt u klubového vedení i svých soupěřů. V posledním ročníku se mu ovšem nepodařilo klub udržet mezi prvoligovou elitou. Cosmimu jsou připisovány zásluhy za to, že pro italský fotbal vychoval velké hráče typu Grossa, Liveraniho, Materazziho nebo Miccoliho.

Cosmi je velký bouřlivák, který vybočuje svoji impulsivností, energickým vystupováním a schopností vyburcovat tým k maximálnímu výkonu. Díky své choleričnosti byl již několikrát během utkání vykázán na tribunu. Jelikož je mu teprve 48 let, patří spíše k mladší generaci trenérů v italském calciu.

Po angažmá v Perugii převzal mužstvo Janova, s nímž postoupil ze Serie B mezi elitu. Ale radost z postupu do Seria A neměla pro FC Janov dlouhého trvání. Disciplinární komise italského fotbalového svazu totiž potrestala klub za korupci v utkání FC Janov - Benátky (3:2) sestupem do Serie C. Cosmi si osobně v následující sezóně v Serii A přesto zatrénoval. Na lavičce Udinese vydržel kvůli neuspokojivým výsledkům jen do února 2006.

Nyní se zabydlí v Brescii. Premiéru absolvuje již dnes v Bergamu proti Albinoleffe v lombardském derby. Podle vlastních slov považuje Cosmi za hlavní opory týmu útočníka Possanziniho a brazilského záložníka Limu, jenž má zkušenosti například z římského AS. Mezi mladými hráči vidí Cosmi největší naděje ve švýcarském útočníkovi Zambrellovi a slovenském středopolaři Markovi Hamšíkovi.

/ repubblica.it; gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články