Zpět na » Serie A » Montellovi srazila vaz až remíza s Turínem, na jeho místo nastupuje Gattuso

Serie A - Montellovi srazila vaz až remíza s Turínem, na jeho místo nastupuje Gattuso

Montellovi srazila vaz až remíza s Turínem, na jeho místo nastupuje Gattuso © zimbio.com - Vincenzo Montella po utkání se Sampdorií.

0

Líbilo se

28.11. - Vincenzo Montella dostal v létě posily přes 250 milionů eur, s týmem ale neuspěl a už po čtrnácti kolech je odvolán. Vaz mu srazila domácí remíza s Turínem, která Milán odsunula až na osmou pozici. Montellu na lavičce Rossoneri nahradi Gennaro Gattuso.

Vincenzo Montella těžkou situaci nakonec neustál. Ve čtvrtek sice AC Milán v Evropské lize zdemoloval Austrii Vídeň, jenže o víkendu AC ztratilo dva body doma s Turínem a bylo hotovo.

Milán je v tabulce italské ligy až osmý s dvaceti body a na čelo ztrácí propastných osmnáct bodů. Milánskému celku tak nevychází plán, za který v létě vedení utratilo přes 250 milionů eur.

Příležitost vést tento ambiciózní projekt dostal právě Montella, nyní byl ovšem odvolán. Podle vyjádření italského kouče ale v nevhodnou dobu, kabina prý stále byla za ním. "Je mi líto toho načasování, tým byl stále za mnou," řekl pro Sky Sport Italia.

"V týmu se najednou obrovsky zvýšilo očekávání, všechno chtělo vedení hned," uvedl dále Montella. Bývalý kouč Fiorentiny či Sampdorie ale sezónu nedokoučuje. Na jeho místo přichází leganda AC, Gennaro Gattuso, kterého si vedení stáhlo z Primavery.

"Vedení týmu bylo svěřeno do rukou Gennara Gattusa, který tak končí u juniorského týmu. Chcem mu popřát, aby svou práci odvedl co možná nejlépe," stojí v prohlášení Rossoneri. Všeobecně se ale očekává, že Gattuso zůstane v AC do konce sezóny a následně tým převezme Antonio Conte nebo Carlo Ancelotti.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články