Zpět na » Serie A » Del Piero: Zasloužím si hrát na EURU 2008!

Del Piero: Zasloužím si hrát na EURU 2008!

Del Piero: Zasloužím si hrát na EURU 2008! © -

0

Líbilo se

24.11. - Ikona Juventusu Turín, Alessandro Del Piero věří, že má šanci být součástí Azzurri na EURU 2008 v Rakousku a Švýcarsku. Podle vlastních slov má taky zásluhu na postupu Itálie na EURO 2008.

Kapitán Juventusu Turín před několika týdny měl s trenérem Azzurri mediální slovní přestřelku, která byla kvůli jeho nenasazování do útoku italské reprezentace. Vše vyvrcholilo po bezbrankové remíze s Francií.

" Nemyslím si, že bych nějak narušil cestu Itálie na EURO. Jestli s ním o Euru? Ano, chtěl bych reprezentovat Itálii i na Mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice. Nevím, co má hrát za národní tým v záložní řadě, ale budu moc šťastný, jestli se na šampionát podívám. "

Roberto Donadoni preferuje rozestavení 4-3-3, ale občas sáhne taky k taktice 4-2-2 nebo k 4-5-1, kvůli které se nedávno pohádal s Del Pierem, kdy turínská ikona hrála v záloze.

" Nemůžu trenérovi radit, jakou zvolit taktiku, mohl bych tak zničit celou jeho práci, kterou vybudoval, ale pokud se jedná o můj názor, tak v posledních dvou zápasech zvolil tu správnou taktiku. Pokud bych si měl zvolit, kde budu hrát, tak bych si vybral levou stranu útoku, ale jak jsem již říkal, na mém názoru nezáleží. Sám jsem nedávno řekl Donadonimu, že pokud bude Itálie hrát na EURU, tak část zásluhy je taky moje. "

Hvězda Juvutusu Turín odehrála v kvalifikaci za Azzurri 5 utkání, ale ani jednou se Del Piero netrefil.

" Hraji teď o něco méně v Juventusu, než loni, ale i tak jsem držitelem několika rekordů a tyto statistiky chci ještě vylepšit. "

V poslední době byl Del Piero médii několikrát kritizován, ale 33letý útočník se cítí stále ve formě a kritiku v klidu hází za záda.

" Tento druh kritiky mě jenom posiluje. Necítím se jako nesmrtelný, ale myslím si, že ještě mám na to hrát na profesionální úrovni. Juventus má narozdíl od ostatních adeptů na titul psychologickou výhodu v tom, že hraje daleko méně zápasů a tudíž jsme méně unaveni. I proto máme velkou šanci letos získat Scudetto. Nikdo nemůže vědět, jak celá sezóna dopadne. Člověk občas udělá chybu, ale důležité je, že si tu chybu umí připustit. Každý tým chce a může vyhrát titul, stejně tak například AS Řím nebo Lazio. V tom je ten fotbal krásný. "

Kam dál?

Jakub Košťan / channel4.com

Související odkazy
Nejnovější články