Zpět na » Serie A » Nejlepší útočníci Serie A

Serie A - Nejlepší útočníci Serie A

0

Líbilo se

27.02. - Hlasovací soutěž se tentokrát zaměřuje na útočníky. U tohoto postu hrají více než obvykle důležitou roli střelecké schopnosti. Ibrahimovic, Mutu, Rocchi, Toni a Totti letos dohromady zaznamenali šedesát gólů. Každý z nich preferuje jinou zbraň - rychlost, kličky, hru ve vzduchu nebo standardní situace. O nejlepším útočníkovi rozhodněte v anketě!

Zlatan Ibrahimovic (ročník 1981)
Zlatan Ibrahimovic se rád pouští do sólových akcí, které rád zakončuje střelou na bránu. Tento fakt mu často zazlívají jeho spoluhráči, protože Ĺ véd si mnohdy počíná až zbytečně sobecky. Ibrahimovic si budí respekt výškou 192 cm. Často se pohybuje na hranici ofsajdové pasti a pár krát za zápas se do ní nechá chytit. Letos Inter táhne za titulem. Uvnitř klubu ovšem vzbudil polemiku svým kontroverzním prohlášením, že je držitelem loňského ligového titulu. Zlatan hrál tehdy za Juventus, kterému bylo scudetto dodatečně odebráno. Jedenáct tref činí ze Ĺ véda nejlepšího střelce ligového leadera.


Adrian Mutu  (ročník 1979)
Adrian Mutu je podle deníku La Gazzetta dello Sport letos nejlépe známkovaným borcem soutěže. V loňské sezóně za Juventus nastupoval Rumun většinou v záloze. Pod Prandelliho taktovkou je ovšem letos obvykle součástí ofensivního Tria Jorgensen, Toni, Mutu. Adrian zatím nasázel jedenáct gólů. Přičinil se tak na postupném vzestupu Violy v tabulce. I přes počáteční manko patnácti bodů se zdá, že Fiorentina bude bojovat o účast v evropských pohárech. S vysokým Tonim se Mutu skvěle doplňuje. Rumun toho více naběhá a svého italského kolegu předčí ve vedení míče a kličkování. Podrobněji jsme se Mutuovi věnovali v tomto článku.


Tommaso Rocchi (ročník 1977)
Lazio si vybralo Rocchiho do svého týmu, když hrál ještě za Empoli. Nákupu benátského rodáka v italské metropoli rozhodně nelitují. V první sezóně zaznamenal třináct gólů, v následující o tři trefy více. Letos zatím pokořil soupeřovu obranu desetkrát. Rocchi je fotbalistou, který si nenechá snadno vzít balón. S Makendoncem Pandevem tvoří jednu z nejobávanějších a nejsehranějších útočných dvojic v Serii A. Rocchi již dvakrát oblékl reprezentační dres.


Luca Toni  (ročník 1977)
Luca Toni patří k fotbalistům, kteří se umí zorientovat v těsné blízkosti soupeřovi branky. Má pověst skvělého hlavičkáře a spolehlivého aktéra osobních soubojů. Toni se projevil jako rozený kanonýr již v provinční Vicenze a Brescii. Zájmu velkoklubů o své služby se dočkal až po dvou sezónách v dresu Palerma. Odtud zamířil do Florencie, kde si vystřílel titul nejlepšího ligového kanonýra. V létě získal s reprezentací pohár pro světové šampióny. Letos má Luca na kontě 14 gólů v Serii A.


Francesco Totti  (ročník 1976)
Francescovi Tottimu prospělo ukončení (nebo možná pouhé přerušení) kariéry u reprezentace. Mezinárodní akce v azurovém dresu končili pro Tottiho většinou zklamáním. Vyjma posledního světového šampionátu ošperkovaného zlatem. Nyní má Francesco více klidu na to, aby se soustředil na roli kapitána a kanonýra římského AS. Pod Spallettiho taktovkou nastupuje na pozici jediného hrotu. Se čtrnácti brankami zatím Totti (společně s Tonim) vévodí ligovým střelcům. Navíc se může pochlubit rekordem v počtu gólů mezi aktivními fotbalisty Serie A. Podrobněji jsme se Tottimu věnovali v tomto článku.


Výběr omezený opět pouze na pět nejlepších uzavřel dveře mezi nejužší elitu řadě famózních hráčů. Například Reggina, Catania a Livorno by bez Bianchiho, Spinesiho či Lucarelliho disponovaly jen poloviční silou. Na tyto dva kanonýra však v naší nominaci místo nezbylo, stejně jako na další, kteří stojí alespoň za krátkou zmínku. Velká budoucnost nejspíš čeká teprve třiadvacetiletého Pandeva z Lazia. Cagliari s velkou pravděpodobností utrží v létě tučný balík za rychlonohého Suaza. Respekt budí jména útočníků obou milánských týmů. Adriana v této sezóně brzdí zranění a Crespo se dosud nevrátil do formy, kterou ohromoval Itálii během angažmá v Laziu a Parmě. Gilardino a Inzaghi se u rossoneri letos trápí. Ronaldo se u AC teprve rozehrává. I v Serii B nalezneme velké kanonýry. Jedním z nejvýznamnějších je Alex Del Piero.

Ve výběru jsou pouze hráči působící v Serii A. Výběr byl proveden na základě výkonů v právě probíhajícím ročníku.

/ Zdeněk Leitkep, Tomáš Svoboda, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články