Zpět na » Serie A » Maldini: Mistrovství klubů má své kouzlo

Maldini: Mistrovství klubů má své kouzlo

Maldini: Mistrovství klubů má své kouzlo © goal.com - Maldini se na Mistrovství klubů velmi těší

0

Líbilo se

24.11. - Paolo Maldini se již nemůže dočkat Mistrovství klubů a chce přidat další zlatou medaili do své sbírky. S AC Milan hrál Mistrovství klubů čtyřikrát a třikrát z něj odcházel poražen.

" Vracím se ve vzpomínkách zpět do finále, které jsem hrál. Poprvé, když jsme se dostali do finále, jsme ani nevěděli, jak důležitá tato trofej je a zjistíme to až poté, co Mistrovství klubů vyhrajeme. "

AC Milan hrál Mistrovství klubů poprvé v roce 1993, kdy ve finále prohrál s brazilským Sao Paolem 2:3. O rok později nestačil na argentinský Velez Sarsfield v poměru 0:2. Další finále si zahrál v roce 2003, kde prohrál s Bocou Juniors až na penalty, když zápas skončil po 90. minutách 1:1.

" Ty tři finále byly úplně jiné. Poté co jsme prohráli se Sao Paolem, kdy jsme byli horším týmem, tak ostatní dvě finále jsme měli spíše smůlu, protože soupeř nebyl lepší než my a tak při příletu domů jsem měl velmi smíšené pocity, ale o to větší chuť tuto trofej vyhrát. "

Rossoneri mají příležitost letos oplatit Boce Juniors porážku z roku 2003. Oba týmy patří k favoritům na zisk trofeje a podle papírových předpokladů by se oba soupeři měly spolu utkat ve finále.

" Velmi se těšíme na Mistrovství klubů. Je to poprvé, co se změnil formát soutěže a myslím si, že to bude o hodně těžší než v minulých letech. "

Formát soutěže má nyní následující podobu. Turnaje se účastní šampión Evropy a Jižní Ameriky a s nimi dva týmy, které projdou kvalifikací. Boca Juniors a AC Milan jsou automaticky nalosovány do semifinále, které se budou hrát 12. a 13. prosince. AC Milan se utká v semifinále s jedním z těchto týmů, kterými jsou Sepahan, Waitakere United a Urawa Red Diamonds.

" Naší výhodou je, že víme, jak to na Mistrovství klubů probíhá a víme, že nás čekají nesmírně těžká utkání. Musíme se přizpůsobit hře týmů z různých zemí, jako je například japonský styl fotbalu. Co se týče fyzické kondice, tak si myslím, že týmy z Japonska přijedou v jejich nejlepší formě. "

Kam dál?

Jakub Košťan / channel4.com

Související odkazy
Nejnovější články