Zpět na » Serie A » Japonskou naději brzdí zranění

Serie A - Japonskou naději brzdí zranění

0

Líbilo se

17.03. - Pro japonského mladíčka Morimota sezóna již skončila. Vinou přetrženého vazu v levém koleni přijde nejen o závěr Serie A, ale i o světový šampionát dvacetiletých v Kanadě. Morimoto odehrál letos pět utkání, v němž Italům opět připomněl, že Japoncům místní fotbalová soutěž sedí.

Takayuki Morimoto (ročník 1988) přišel do Itálie jako držitel rekordu Japonské ligy. Do ní totiž zasáhl jako nejmladší hráč v historii (bylo mu 15 let a deset měsíců). Morimoto odehrál v Serii A 76 minut, během nichž stihl skórovat. Gól si připsal hned při premiéře v Bergamu. Po čtyřech minutách pobytu na hřišti rozhodl o remíze 1:1. Rychlý a houževnatý Morimoto by po svém uzdravení mohl navázat na dobré jméno japonských hráčů v Serii A.

V sezóně 1994-95 hrál za Janov Kazuyoshi Miura (ročník 1967). Miura diváky svými schopnostmi rozhodně nenudil, pověst kanonýra v modročerveném dresu však nenaplnil. Ve 21 zápasech dal jediný gól. Nad uměním japonského fotbalisty Itálie žasla až po příchodu Hidetoshiho Nakaty (ročník 1977). Záložník s dělovkou v pravé noze přípomínal na hřišti brazilské míčové kouzelníky. V Itálii Nakata prošel týmem Perugie, římského AS, Parmy, Boloni a Fiorentiny. Po odchodu do Boltonu se rozhodl fotbalovou kariéru již ve 29 letech ukončit a věnovat se studiu.

Shunsuke Nakamura (ročník 1977) v Itálii, konkrétně v klubu Reggina, vyrost ve velkého hráče. V Kalábrii zastával roli klubového klenotu, o čemž svědčí i skutečnost, že nosil dres s číslem 10. V roce 2005 se přestěhoval do týmu Celtic Glasgow.

/ goal.com; wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články