Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Serie A » Dani Alves podal v Juventusu žádost o přestup. Zamíří do Chelsea nebo Manchesteru City?

Dani Alves podal v Juventusu žádost o přestup. Zamíří do Chelsea nebo Manchesteru City?

Dani Alves podal v Juventusu žádost o přestup. Zamíří do Chelsea nebo Manchesteru City? © Goal.com - Dani Alves

0

Líbilo se

21.06. - Brazilský krajní bek Dani Alves je už týdny spojován s odchodem z Juventusu, jehož předseda Giuseppe Marotta ve středu oficiálně potvrdil, že bývalý hráč Barcelony požádal klub o přestup. Čtyřiatřicetiletý veterán se údajně ocitl v hledáčku dvou anglických velkoklubů Chelsea a Manchesteru City.

Zkušený krajní obránce má za sebou fantastickou sezónu v dresu Juventusu, kam zamířil loni po osmi úspěšných letech v Barceloně. Italskému klubu výrazně přispěl k ligovému a pohárovému double a týmu pomohl i do finále Ligy mistrů, kde Juventus padl 4:1 s Realem Madrid.

Jenže vztahy brazilského beka s klubem se po porážce v Cardiffu začaly výrazně zhoršovat, Dani Alves si totiž pustil několikrát pusu na špacír, když mimo jiné prohlásil, že útočník Paolo Dybala musí jednoho dne opustit Juventus, aby se jako hráč zlepšil.

Poslední kapkou nejen pro vedení klubu, ale i pro fanoušky Juventusu byl jeho pondělní příspěvek na Instagramu, kde Alves zveřejnil fotku kopaček, které měl na sobě při vítězství Barcelony 3:1 nad Juventusem ve finále Ligy mistrů v roce 2015.

Pouhé dva dny poté Giuseppe Marotta oznámil, že Dani Alves požádal vedení klubu o přestup. „Dani Alves se rozhodl, že potřebuje změnit prostředí, takže jsme dosáhli vzájemné dohody a přejeme mu hodně štěstí,“ citoval Marottu deník Gazzetta dello Sport.

Dani Alves podle všeho na závěr své kariéry zamíří do Premier League, kde o něj výrazně stojí Manchester City v čele s jeho bývalým trenérem z Barcelony Pepem Guardiolou a Chelsea, která má zájem také o Alvesova spoluhráče z Juventusu Alexe Sandra.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články