Zpět na » Serie A » Souboj kanonýrů ve Florencii

Serie A - Souboj kanonýrů ve Florencii

0

Líbilo se

16.03. - Další z klíčových zápasů pro vývoj pozic na čele ligy nás čeká v neděli. Druhé AS Řím zajíždí ve 29. kole do Florencie, kde ho čeká Fiorentina, která mohutně dotahuje před sezonou ztracené pozice.

Fiorentina je nyní v obtížné situaci. Je právě v polovině série tří těžkých zápasů. V minulém kole přivezla bod z Palerma, nyní se utká s AS Řím a v příštím kole zajíždí na horkou půdu Atalanty Bergamo. Proto Fialky potřebují každý bod, aby udržely svou pozici a vyvinuli tlak na kluby před sebou. Fiorentina má sice na pozice v poháru UEFA ztrátu čtyři body, ale přítomnost Empoli na páté pozici dává Viole reálnou šanci. Navíc, čtyři body rozhodně není nesmazatelná ztráta. Kluby před Fiorentinou ale zřejmě nebudou příliš ztrácet, Fiorentina tedy potřebuje každý bod, který bude brán jako navíc. Body ze zápasu s AS Řím by takovými rozhodně byli.

Fiorentina je doma velice silná. Na Artemio Franchi ztratila všeho všude pouze sedm bodů, za prohry s Palermem a Inter a remízu s AC Milán. 21 branek kladného rozdílu ve skóre je hrozbou pro každý klub, který čeká cesta do Florencie. AS Řím má ale na hřištích soupeřů také velmi dobrou bilanci, jeho šest výher, čtyři remízy a tři porážky z něj činí třetí nejlepší klub na hřištích soupeřů.

Fiorentina doma spoléhá na rychlý přechod do útoku. Tomu se přizpůsobilo jak rozestavení (4-3-3), tak záložníci. Na hřišti nyní hrává Riccardo Montolivo, jehož rychlost právě rychlý přechod do útoku podporuje. Montolivo při rozjíždění ofensivních akcí Fiorentiny může využít jak záložníka Fabia Liveraniho, který jistí jeho výlety zezadu, tak rychlá křídla. Jako čistokrevné křídlo v sestavě Fiorentiny působí Martin Jorgensen, zatímco Adrian Mutu působí spíše jako podhrot. Pozici hrotu pak skvěle plní Luca Toni. Toniho neuvěřitelná síla v osobních soubojích, ochota pracovat pro tým a místy až překvapivá rychlost vytváří pro Mutua jako skvělé pole působnosti. Právě Mutu s Tonim tvoří fantastickou útočnou dvojici, která je největší zbraní Fiorentiny.

Luca Toni je s šestnácti brankami druhým nejlepším střelcem Serie A. Před ním je pouze kapitán AS Řím, Francesco Totti. K dobru pro Toniho mluví jeho nulový počet branek z penalt, zatímco střelec AS Řím Totti má z penalt čtyři ze svých osmnácti branek. Totti je letos využíván jako čistokrevný hrot, zatímco v minulých sezonách působil jako tvůrce hry. Tato změna mu očividně prospěla a Totti táhne AS Řím vzhůru.

Zatímco Fiorentina bojuje o účast v evropských pohárech, AS Řím je naprosto v jiné situaci. Na druhém místě je naprosto osamoceno, třetí Lazio na něho ztrácí 11 bodů. Přesto AS nemůže vypustit žádný duel, Lazio má dobrou formu a rádo by městského rivala ohrozilo, a navíc AS pokračuje v Lize Mistrů a každé zaváhání v lize se může negativně projevit na morálce.

AS Řím letos vsází povětšinou na španělské rozestavení 4-2-3-1. Před čtveřicí obránců působí Danielle De Rossi a David Pizarro. Tito hráči útočí až ze druhé nebo třetí vlny a především se starají o zakládání útočných akcí. Před nimi hrává jeden klasický střední ofensivní záložník, většinou Simone Perrotta nebo Francesco Tavano, a dvojice křídel. Ty jsou velkou zbraní AS, hráči jako Mancini, Taddei a Wilhelmsson jsou velkým nebezpečím. Jako jediný vysunutý hrot pak působí Francesco Totti. Kapitán AS Řím letos hraje ve famózní formě a je hlavní zbraní Římanů.

Zatímco Fiorentina půjde do vzájemného souboje kompletní, AS bude postrádat Cristiana Chivu. Obrana Římanů je ale velmi kompatibilní a je schopná rumuna bez problémů nahradit.

Souboj začíná na Artemio Franchi v neděli v 15:00.

Rozhodčí: Paparesta

Předpokládané sestavy:
Fiorentina: Frey; Ujfalusi, Dainelli, Gamberini, Pasqual; Pazienza, Liverani, Montolivo; Jorgensen, Toni, Mutu
AS Řím: Doni, Panucci, Ferrari, Mexes, Tonetto; De Rossi, Pizarro, Taddei, Perrotta, Mancini; Totti

Kurzy sázkových kanceláří:

Kurzy podle Bwin.com: 2.40 – 3.00 – 2.85 Vsaďte si!

Kurzy podle bet-at-home.com: 2.45 – 2.80 – 3.05 Vsaďte si!

Kurzy podle expekt.com: 2.40 – 2.90 – 3.25 Vsaďte si!

Kurzy podle unibet.com: 2.40 – 2.90 – 3.25 Vsaďte si!

Tipy redaktorů FotbalPortal.cz:

Michal Sitek: 1

Zdeněk Leitkep: 0

Marek Numerato: 0

Zdeněk Leitkep / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články