Zpět na » Serie A » Recoba po sezóně u Interu končí

Serie A - Recoba po sezóně u Interu končí

0

Líbilo se

16.03. - Uruguayec Recoba působí v Interu Milán pěknou řádku let. Letos se s týmem nerazzurri zřejmě poprvé dočká mistrovského titulu vybojovaného přímo na hřišti. Přesto není zítřejší oslavenec 31. narozenin spokojen a je rozhodnut odejít.

V Interu Recoba působí již jedenáctou sezónu v řadě. Tuto sérii věrnosti přetrhl krátce v sezóně 1998/99, kdy hostoval v Benátkách. Do Itálie zavítal Recoba v roce 1998 po angažmá v Nacionalu a Danubiu Montevideu. V uruguayské metropoli měl úžasnou střeleckou bilanci. Čtyři roky po sobě vstřelil více gólů než odehrál utkání.

V Itálii sice nepotvrdil pověst kanonýra, ale diváky si dokázal získat jinými vlastnostmi. Na Apeninském poloostrově proslul jako inteligentní fotbalista s precizním přehledem o hře. Schopnost pokrýt balón, vystřelit z větší vzdálenosti a zahrávat jedovaté přímé kopy činní z "El China" hráče výsostných kvalit.

Zdravotní komplikace a nestabilní forma jsou hlavními Recobovými problémy. Z těchto důvodu Uruguayec v dresu nerazzurri často absentoval. V letošní sezóně vkládá Mancini v Alvara zřejmě minimální důvěru, která překročila z pohledu fotbalisty snesitelnou mez.

"Jsem spokojený s tím, že jsme první, ale nejsem šťastný, protože nehraji. Nemohu zde zůstat pouze kvůli tomu, abych odehrál pět až deset utkání za rok;" prohlásil Recoba. Zřejmě již nikdo v tuto chvíli nepochybuje, že "El Chino" po sezóně Inter opustí. Zda zasáhne do Serie A v příštím ročníku v dresu jiného týmu, nebo zda Itálii opustí úplně, není zatím známo. V zimním přestupním termínu se o Recobovi uvažovalo jako o aktérovi výměny za Quagliarellu mezi Interem a Sampdorií.

Recobovy úspěchy s Interem: 1 mistrovský titul (2005/06), 1 Pohár UEFA (1997-98), 2krát Italský pohár (2004/05 a 05/06) a 2krát Italský superpohár (2005, 2006)

/ gazzetta.it; wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Recoba - 13.08. Odpovědět

Seš a navždy budeš v mych očich ten nejlepši fotbalista všech dob.Nikdy nezapomenu!

Recoba
Reklama
Reklama
Nejnovější články