Zpět na » Serie A » Nejlepší cizinci v Serii A

Serie A - Nejlepší cizinci v Serii A

0

Líbilo se

12.03. - Seriál Top5 uzavírá výběr nejlepších cizinců působících v Serii A. Nominovaní hráči byli vybírání podle umístění v předešlých anktetách, aby se předešlo porovnání typu brankář-útočník. Z každé kategorie byl vybrán nejlépe postavený cizinec. Ve výběru jsou dva záložníci a dva hráči vedoucího týmu ligy Interu.

Cristian Chivu  (ročník 1980)
Rumunský obránce Chivu nastoupil dráhu aktéra italské fotbalové soutěže po přestupu z Ajaxu Amsterdam. V souboji týmů Barcelona, Real Madrid, AC Milán, Inter a AS Řím o služby tohoto hráče uspěl posledně jmenovaný. Vedení římského klubu zešedivěli po angažování Rumuna vlasy. Chivu se totiž hned v úvodu sezóny zranil. V následujícím ročníku už měl ale dostatek prostoru k tomu, aby ukázal Itálii své výjimečné kvality. Významnou zbraní Chivua jsou dalekonosné střely a přímé kopy. Jeho levačka umí vyprodukovat nechytatelnou dělovku. V rumunské reprezentaci nasbírá nejspíš již v tomto roce padesátku startů. Chivu je zástupcem obránců, v anketě zvítězil před Marcem Materazzim.


Sebastien Frey  (ročník 1980)
Francouz Sebastien Frey je nejmladším zástupcem v našem výběru. Kdo viděl Freye přímo v akci, může těžko uvěřit faktu, že si ještě nezachytal za reprezentaci galského kohouta. V roce 2000 byl Frey dokonce vyhlášen nejlepším fotbalistou Serie A. Ve Veroně i v Parmě, kde Sebastien dříve působil, si nemohli jeho služby vynachválit. V Parmě navíc obstál ve chvíli, kdy se stal nástupcem Gianluigiho Buffona. Ve Florencii nyní Francouz působí druhou sezónu. Pro Violu je jednoznačnou oporou. Pokud se Tomáš Ujfaluši nebo jeho kolegové dopustí chyby, mohou ještě doufat, že Frey nepříjemnou situaci vyřeší jedním ze svých zázračných zákroků. Fotbalový talent není v Sebastienově rodině ničím výjimečným. Freyův bratr Nicholas působí jako obránce v druholigové Modeně. Frey zvítězil mezi brankáři, před druhým Didou přesvědčivě uhájil pozici nejlepšího brankáře.

Zlatan Ibrahimovič  (ročník 1981)
Zlatan Ibrahimovic se rád pouští do sólových akcí, které rád zakončuje střelou na bránu. Tento fakt mu často zazlívají jeho spoluhráči, protože Ĺ véd si mnohdy počíná až zbytečně sobecky. Ibrahimovic si budí respekt výškou 192 cm. Často se pohybuje na hranici ofsajdové pasti a pár krát za zápas se do ní nechá chytit. Letos Inter táhne za titulem. Uvnitř klubu ovšem vzbudil polemiku svým kontroverzním prohlášením, že je držitelem loňského ligového titulu. Zlatan hrál tehdy za Juventus, kterému bylo scudetto dodatečně odebráno. Třináct tref činí ze Ĺ véda nejlepšího střelce ligového leadera. Ibrahimovič v anketě o nejlepšího útočníka Serie A skončil až na třetím místě, ale jeho konkurenti byli Italové a tak je Ĺ véd zástupcem útočníků.

Kaká  (ročník 1982)
Ricardo Izecson dos Santos Leite je pravděpodobně hráčem s největší hodnotou na Italském fotbalovém trhu. Kaká začínal s fotbalem v rodné Brazílii, kde působil v týmu Sao Paula. Odtud se dokonce dostal na MS 2002, když v nominaci nahradil zraněného Emersona. Tam si sice nazahrál, ale po další sezoně už zamířil mezi fotbalové hvězdy. Bývalý hráč Rossonerri Leonardo totiž doporučil Kaká právě do Milána. A Milán by mu za to měl do dneška děkovat. Kaká se okamžitě v týmu uchytil a začal udivovat svět. Kaká není tradiční brazilský fotbalový kouzelník, nebojí se místo kliček vystřelit z dálky a často bývá úspěšný. Real Madrid údajně v létě nabízel za Kaká 70 milionů euro. AC odmítlo. Není divu. Kaká má pro hru Milána cenu, která se nedá vyčíslit penězi. Kaká také zabovoval v naší anketě, drtivě zvítězil mezi záložníky.

Dejan Stankovič  (ročník 1978)
Dejan Stankovič zahájil kariéru v Crvene Zvezde Bělehrad. Zde, spolu se Sinišou Mihajlovičem, vyhrál vše, co se v Srbsku vyhrát dá. Oba hráči před sezonou 1998/99 přestoupili do Lazia Řím, kde se Stankovič stal úznávaným hráčem v celé Itálii. S Laziem oslavili také Scudetto, ale když klub postihly obrovské finanční problémy, Lazio bylo nuceno prodat oba hráče do Interu Milán. Trenér Interu je znal už z Lazia a rád oba hráče přivítal do kádru. Stankovičovu schopnost hrát jak ve středu zálohy, tak na jejím levém kraji Mancini mnohokrát využívá a staví kolem Stankoviče tým. Dejan Stankovič dovedl Srbsko na MS a nyní vede k úspěchům i Inter. Stankovičovi se nedá upřít jedna věc: všude, kde působil, vybojoval nějakou trofej. Měl štěstí na týmy nebo týmy měli štěstí na
Stankoviče? Stankovič je jediný, kdo nezvítězil ani není nejlépe postaveným cizincem. Stankovič si nominaci vysloužil svými skvělými výkony spolu s faktem, že v jeho kategorii suveréně vyhrál Kaká.


Ve výběru jsou hráči narození mimo Itálii. Hlavním hlediskem výběru bylo umístění v předchozích anketách Top5.

Zdeněk Leitkep / Marek Numerato, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články